4F i Simple w jednym porftolio

Ten post dostępny jest także w języku: English

OTCF złożył w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Simple Creative Products i jej spółkami zależnymi. Simple Creative Products prowadzi sprzedaż detaliczną odzieży damskiej i dodatków (butów, toreb, portfeli, biżuterii) w salonach firmowych w całej Polsce oraz za pośrednictwem swoich sklepów internetowych.

Marki 4F i Simple operują w różnych segmentach rynku odzieżowego. Sieci sportowe, do których należy flagowa marka 4F, rosną zarówno pod względem liczby sklepów, jak i wartości sprzedaży, napędzane modą na aktywne spędzanie wolnego czasu i prowadzenie zdrowego trybu życia. Z kolei w segmencie eleganckiej odzieży damskiej, wiele sieci albo utrzymuje stabilną liczbę placówek albo rozpoczyna procesy optymalizacji, zamykając nierentowne salony.

OTCF wysyła więc wyraźny sygnał, że planuje dywersyfikację portfolio i stworzenie grupy marek odzieżowych pod swoim parasolem. A to, pozwalając sobie na dalsze spekulacje, pozwala sądzić, że na przejęciu Simple może się nie skończyć.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.