4F wchodzi w segment kawiarni

kawiarnia-kawa

Ten post dostępny jest także w języku: English

OTCF, właściciel marki 4F, rusza z nowym projektem. Prezes spółki, Igor Klaja, wpadł na pomysł stworzenia sieci multifunkcyjnych kawiarni pod nazwą 4F Cafe.

4F Cafe: Kawiarnia i miejsce sprzedażowe

Pierwsza kawiarnia 4F Cafe ruszy 1 października przy ul. Konstruktorskiej w Warszawie. Nowy koncept ma łączyć ze sobą kawiarnię i miejsce sprzedażowe. Ma umożliwiać odbiór zamówionych przez internet rzeczy i zmierzenie ich. Ma być jednocześnie miejscem spotkań z ciekawymi ludźmi, oferującymi kawę i zdrową żywność.

Kawiarnie 4F mają być zlokalizowane poza galeriami handlowymi, które są obecnie rzadziej odwiedzane niż w czasach  przed lockdownem. Spółka celuje w miejsca zlokalizowane przy ruchliwych ulicach, deptakach i miejscach turystycznych, ale także w dużych skupiskach mieszkań i okolicach biur. Tam, w jej ocenie, występują powtarzalni klienci, z którymi można się lokalnie wiązać. Spółka nie ujawnia, jak dużo lokali ma liczyć docelowo sieć, ale wiadomo, że planowana jest franczyza lokali.

Segment  kawiarni bardzo ucierpi przez koronawirusa

Rok 2020 jest wyjątkowo ciężki dla całego rynku HoReCa, a kawiarnie są jednym z najbardziej dotkniętych segmentów na rynku Re. W połowie marca większość głównych sieci kawiarni w Polsce zdecydowało o czasowym zawieszeniu działalności. Później stopniowo wracały do funkcjonowania, ale tylko w opcji na wynos. W przypadku tego rodzaju lokali, z racji specyfiki oferowanych produktów, nie było możliwe uruchomienie opcji dostaw, co pomogłoby częściowo zniwelować straty.

W ostatnich latach segment kawiarni wzrastał wartościowo r/r, a w 2019 r., według danych PMR, dynamika wyniosła 5%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *