Adidas rozstaje się z Reebok

bye

Ten post dostępny jest także w języku: English

Adidas postanowił sprzedać Reebok, którego kupił w 2006 r. za 3,8 mld dolarów. Nowym właścicielem została firma Authentic Brands Group, która znana jest z tego, że przejmuje upadające marki. Grupa nabyła Reebok za 2,5 mld dolarów.

Niemiecka firma Adidas pozbyła się Reebok, którego włączyła do swojej firmy w celu zrewolucjonizowania rynku oraz osłabienia swojego głównego konkurenta – firmy Nike. Jednym z powodów sprzedaży Reebok okazał się być brak spójnej strategii na współistnienie marek, a obecnie Adidas podkreśla, że chce skupić się na rozwoju własnej marki.

Już od lat produkty Reebok stanowiły mniejszy udział sprzedaży Adidasa, a sama marka zaczęła potrzebować planu naprawczego. Został on wprowadzony w 2016 r. przez nowego CEO firmy Adidas, Kaspera Rorsteda, dzięki któremu sprzedaż Reebok skoczyła do 823 mln euro w pierwszej połowie bieżącego roku. Dla porównania, marka osiągnęła 600 mln euro w 2020 r., jednak wygenerowała również 69 mln euro straty. Dopiero w tym roku Reebok zarobił, a zysk wyniósł 68 mln euro.

Nowy właściciel, Authentic Brands Group, to firma posiadająca 30 marek, takich jak Forever21, Nautica, czy Volcom. Część z przejętych marek należących do amerykańskiej grupy dostała, dzięki inwestycjom firmy, drugie życie, a jak podaje ABG, również w przypadku nowego przejęcia, celem grupy jest kontynuacja kreowania wizerunku Reebok oraz zachowanie integralności, innowacyjności i wartości marki.

ABG zapłaciła za Reebok 2,5 mld dolarów, czyli aż o 1,3 mld dolarów mniej niż zainwestował Adidas, gdy w 2006 r. przejmował markę. Jest to ważny moment w rozwoju ABG, ponieważ spółka przygotowuje się na swój debiut na giełdzie.

Szczegółową analizę najnowszych trendów, zaistniałych zmian i strategii największych graczy na rynku artykułów sportowych w Polsce można znaleźć w Raporcie PMR : „Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025″.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *