Aldi rusza z ofensywą w Polsce

This post is also available in: English

Niemiecka sieć dyskontów Aldi intensyfikuje plany rozwojowe na rynku polskim. Do końca 2022 r. spółka zamierza potroić liczbę otwieranych w Polsce sklepów, mówi Oktawian Torchała, CEO Aldi w Polsce.

Aldi stawia na ekspansję w całej Polsce

Dynamiczny rozwój i zmiany wizerunkowe Aldi w Polsce rozpoczął już w 2019 r. To między innymi obecność w social mediach, rekordowa dla sieci kampania marketingowa w kraju czy też otworzenie biur regionalnych w kilku dużych miastach. Teraz przyszedł czas na wzrost liczby sklepów. Plany są ambitne, bo to końca 2022 r. liczba otwieranych sklepów w Polsce ma się potroić.

Aldi bierze pod uwagę zarówno przejęcia istniejących sklepów, jak i budowę od podstaw. Warunkiem jest, by powierzchnia działek i lokali nie była mniejsza niż 800 mkw. Co ważne, ekspansja ma objąć całą Polskę. To istotna zmiana strategii spółki, która do tej pory rozwijała się głównie w województwach, w których już była dostępna. Oznaczało to południową, centralną i zachodnią część Polski.

Dynamiczny wzrost sprzedaży i marki własne

Aldi to jedna z czterech głównych sieci dyskontów w Polsce, obok Biedronki, Lidla i Netto. Jej udział rynkowy jest najniższy z tej czwórki, co związane jest z najmniejszą liczbą sklepów (około 140). Według danych PMR, dynamika wzrostu sprzedaży Aldi jest jednak najwyższa spośród sieci w tej grupie.

Niemiecka sieć obecna jest na polskim rynku od 2008 r. Polski oddział firmy należy do części Aldi Nord, która jest odpowiedzialna także za oddziały w północnych Niemczech, Luksemburgu, Holandii, Belgii, Hiszpanii, Portugalii, Francji oraz Danii. Początkowo koncept sklepu Aldi w Polsce był najbardziej zbliżony do hard dyskontu, ale w 2018 r. przeprowadzono modernizację wszystkich placówek powiązaną z wprowadzeniem nowego konceptu. Zmodernizowane sklepy charakteryzują się szerszą ofertą produktów świeżych oraz nowymi stoiskami owocowo-warzywnym i piekarniczym. Wciąż jednak udział marek własnych jest w Aldi dużo wyższy niż w innych sieciach dyskontowych.

Więcej na temat Aldi i innych sieci spożywczych działających na rynku polskim w raporcie PMR: Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2019.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.