Allegro otwiera się na B2B

Ten post dostępny jest także w języku: English

Allegro zapowiedziało start nowego serwisu Allegro Biznes. Nowa platforma handlowa ma być dostępna dla klientów z segmentu B2B od początku lutego 2021 r.

Najlepsze miejsce na firmowe zakupy

Allegro Biznes powstało jako forma odpowiedzi na podstawowe potrzeby wszystkich przedsiębiorców. Zdaniem Allegro już co czwarta firma w Polsce robi zakupy na ich platformie, gdzie średnio wydaje 900 zł miesięcznie. Prognozy na przyszłe lata również są optymistyczne. Zgodnie z nimi, wartość handlu online w kategorii zakupów firmowych w Polsce wyniesie ponad 340 mld zł w 2021 roku, co stanowi dobrą perspektywę dla tego typu inicjatyw – zwłaszcza, że obecnie na Allegro znajduje się już ponad 125 tys. sprzedających.

Dlatego nowa platforma ma połączyć w sobie szeroką gamę produktów, wygodną dostawę i atrakcyjne ceny, a także ulepszone funkcje zakupów firmowych. W dużej mierze Allegro Biznes będzie się opierać na bazie pierwotnej platformy, zachowując równocześnie jej dotychczasowe funkcje. Nowością będą natomiast narzędzia uproszczające prowadzenia własnej działalności. Co warte podkreślenia, dostęp do Allegro Biznes będą mieć tylko posiadacze konta Firma. Oznacza to, że przedsiębiorstwa już działające na platformie handlowej zostaną automatycznie przeniesione na odpowiednią wersje.

Plany na przyszłość

W najbliższym czasie rozwój platformy będzie koncentrował się na zapewnieniu konkurencyjnych cen i przyjaznych dla biznesu form płatności. To zdaniem Allegro są kluczowe czynniki które mogą decydować o wyborze konkretnego dostawcy. Celem jest stworzenie platformy na której klienci z segmentu B2B zaspokoją zarówno swoje podstawowe jak i bardziej wymagające potrzeby (od artykułów papierniczych po sprzęt IT). Oferta będzie  również  dostosowana  do  bardzo  specyficznych  branż,  takich  jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

Platforma Allegro Biznes zostanie udostępniona na początku lutego 2021 r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *