Allegro wprowadzi wyszukiwanie po obrazie ?

Allegro wprowadzi wyszukiwanie po obrazie ?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Allegro pracuje nad nową funkcjonalnością dla swojej aplikacji mobilnej. Wyszukiwarka wizualna analizuje przedmiot widoczny na zdjęciu dostarczonym przez użytkownika, a następnie za pomocą algorytmu uczenia maszynowego wyszukuje porównywalne towary w serwisie allegro.pl. Konsument nie musi odwiedzać sklepu i fotografować przedmiotu. Zdjęcia towarów, np. te widoczne w magazynach czy zrzuty ekranu wykonane telefonem, są rozpoznawane przez wyszukiwarkę wizualną.

Aplikacja Allegro ma teraz nową funkcję, która pozwala użytkownikom robić i udostępniać zdjęcia produktów. Narzędzie Allegro, oparte na algorytmach uczenia maszynowego, przeszukuje stronę w poszukiwaniu produktów i prezentuje najlepsze oferty. Funkcja obejmuje obecnie około 100 milionów ofert w najbardziej popularnych kategoriach.

Użytkownik nie musi fizycznie udawać się do sklepu i fotografować towaru. Zdjęcia towarów, takie jak te z magazynów czy zrzuty ekranu z telefonu, są rozpoznawane przez wyszukiwarkę wizualną. Miesięcznie platformę Allegro odwiedza średnio 21 milionów osób.
Do stworzenia wyszukiwarki wizualnej potrzebna była zupełnie nowa architektura wyszukiwania i techniki uczenia maszynowego. Skomplikowana struktura kryje się za prostotą obsługi. Teraz platforma wchodzi w nową erę – powstaje narzędzie oparte na algorytmach uczenia maszynowego, które ułatwi przeglądanie i zamawianie przedmiotów – mówi Wojciech Bogdan, Chief Data Officer Allegro.
Wartość rynku internetowej sprzedaży detalicznej w 2020 r., według szacunków PMR, wyniosła 88,7 mld zł. Prognozy PMR pokazują, że w scenariuszu bazowym rynek ten będzie wciąż rósł w tempie dwucyfrowym przez najbliższe dwa lata i o 7-9% przez trzy kolejne, a w sumie do 2026 roku zwiększy się o 89%.

Podobne wpisy