Allegro z nowym CCO

Allegro

Ten post dostępny jest także w języku: English

Alvise Favara zostanie nowym Chief Commercial Officerem Allegro, a swoje stanowisko obejmie w styczniu 2022 r. CCO będzie zajmować się kształtowaniem strategii rozwoju obszaru komercyjnego firmy, a także zadba o zwiększenie liczby ofert dostępnych na platformie.

Do zadań nowego CCO należeć będzie budowanie doświadczenia milionów klientów i ponad 100 tys. sprzedawców korzystających z platformy. Będzie on także zajmować się ilością marek pojawiających się na Allegro, a celem jego działań będzie zwiększenie dostępnych ofert. Obecnie klienci Allegro mogą wybierać produkty spośród ok. 250 mln ofert na platformie.

Alvise Favara przechodzi do Allegro z oddziału Amazona w Niemczech, gdzie zarządzał obszarem konsumenckim oraz należał do lokalnego zespołu liderów. W czasie współpracy z firmą Amazon do jego obowiązków należało także kierowanie operacjami sprzedaży detalicznej w Europie, m.in. zarządzanie zapasami i polityką cenową, odbudowywanie zapasów, a także współpracowanie z dostawcami. W swojej karierze Alvise Favara był partnerem w McKinsey i wykładowcą na Uniwersytecie Florenckim. Wcześniej pracował także na stanowiskach badawczych w CERN i CalTech.

Jak podkreśla Francois Nuyts, dyrektor generalny Allegro, doświadczenie nowego CCO wzmocni firmę Allegro, która planuje dokonać międzynarodowej ekspansji. Alvise Favara wesprze firmę w realizacji strategii innowacji i rozwoju, dzięki rozumieniu potrzeb nowoczesnych, technologicznych organizacji.

Alvise Favara obejmie swoje stanowisko w styczniu 2022 r., zastępując Aleksandrę Srokę-Krzyżak, która czasowo przejęła obowiązki CCO. Zajmie się ona kierowaniem działem strategii, a także będzie pełnić rolę Chief of Staff. Do zadań Aleksandry Sroki-Krzyżak będzie należało również zarządzanie integracją Allegro z Mall Group.

Podobne wpisy