Amazon na miarę: rusza sprzedaż odzieży szytej pod klientów

Ten post dostępny jest także w języku: English

Amerykańska firma Amazon Fashion rusza ze sprzedażą odzieży szytej na miarę w usłudze Made for You. Klient musi jedynie podać wzrost, wagę, typ budowy i przesłać dwa zdjęcia całego ciała.

Po wybraniu fasonu, materiału oraz koloru, podgląd produktu można obejrzeć na wirtualnym manekinie, wygenerowanym z udostępnionych danych. Na razie w ofercie znajdują się tylko koszulki, jednak ma się ona rozszerzyć z czasem.

W ramach Amazon Fashion Made for You T-shirt ma kosztować 25$. Usługa dostępna będzie dla wszystkich klientów w USA – nie tylko tych posiadających Amazon Prime. Ta inicjatywa ma ułatwić zakupy tym, którzy zmagają się z takimi problemami jak nietypowe wymiary lub brak czasu. 

Made for You zostanie poszerzone na inne kategorie odzieży?

Wiele potencjalnych klientów zniechęca kwestia prywatności. Amazon zapewnia jednak, że przesłane zdjęcia będą kasowane natychmiastowo, oraz że dane zachowane w systemie będą bezpieczne, a użytkownik będzie mógł je usunąć w każdej chwili. 

Przy projektowaniu koszulki w ramach Made for You  można wybrać spośród dwóch typów materiału, ośmiu kolorów i wielu kombinacji fasonów kołnierzy oraz rękawów. Dane do pomiarów będzie można wypełnić zarówno w aplikacji, jak i w przeglądarce internetowej. Wraz z oceną i zainteresowaniem klientów ma pojawić się więcej krojów i styli dostępnych ubrań. 

Okiem eksperta PMR

Magdalena Filip
Senior Retail Analyst

Rozwiązanie szycia na miarę, niegdyś bardzo popularne w Polsce, przetrwało głównie w segmencie odzieży formalnej. Mocniej odznacza się w odzieży formalnej męskiej aniżeli damskiej. Wiele marek w tym segmencie (np. Vistula, Bytom, Kubenz, Lancerto) zwykło oferować takie usługi klientom przy zakupie garniturów. Ryzykiem wprowadzonej usługi może być wyższa cena produktu, zwłaszcza w segmencie casual czy odzieży dziecięcej, gdzie wciąż dominują konkurencyjne cenowo marki fast-fashion i dyskontowe. Szansy na odrodzenie się usług krawieckich w Polsce upatrywałabym na ten moment w trendach less waste (przeróbkach ubrań), lokalności i slow fashion, w które akurat Amazon się nie wpisuje.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.