Andrzej Jaworski nowym prezesem VRG

Meskie koszule na wieszaku

Ten post dostępny jest także w języku: English

13 lipca 2020 r. Rada Nadzorcza VRG, spółki, która jest właścicielem marek odzieżowych takich jak Vistula, Wólczanka i Bytom, wybrała Andrzeja Jaworskiego do pełnienia funkcji prezesa.

 

Andrzej Jaworski nowym prezesem VRG

13 lipca 2020 r. Rada Nadzorcza spółki VRG powołała Andrzeja Jaworskiego do pełnienia funkcji prezesa. Jednocześnie Michał Wójcik został odwołany z zarządu spółki i funkcji prezesa, a Mateusz Żmijewski z zarządu spółki i z funkcji wiceprezesa.

Wcześniej Andrzej Jaworski był członkiem zarządu Krajowej Spółki Cukrowej, PZU i PZU Życie oraz prezesem Stoczni Gdańsk.

Do spółki VRG należy pięć marek: Bytom (moda męska), Wólczanka (moda damska i męska), Vistula (moda męska), Deni Cler (moda damska) oraz W.Kruk (marka jubiulerska). Na koniec pierwszego kwartału 2020 r. sieć sklepów VRG liczyła 580 placówek (148 Vistula, 125 Bytom, 137 Wólczanka, 30 Deni Kler i 140 W.Kruk). W I kw. 2020 sprzedaż grupy VRG wyniosła 197,5 mln zł i była niższa niż w analogicznym kwartale poprzedniego roku o 8%. Było to związane m.in. z zamknięciem centrów handlowych w marcu (restrykcje wprowadzone przez rząd w celu zahamowania rozprzestrzeniania się koronawirusa COVID-19).

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *