Usługi e-commerce Auchan zawitają na Górnym Śląsku

Usługi e-commerce Auchan zawitają na Górnym Śląsku

Ten post dostępny jest także w języku: English

Od 13 września br. Auchan Retail Polska obejmie swoją ofertą e-commerce kolejne polskie miasta, tym razem na Górnym Śląsku.

Dotychczas, oferta e-commerce sieci Auchan dostępna była jedynie w Warszawie i Wrocławiu. Teraz, do tego grona dołączą: Katowice, Zabrze, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Mikołów.

Aby dodatkowo ułatwić klientom korzystanie z usług dowozowych Auchan, poprzednie kilka platform zakupowych sieci połączą się w jeden adres: zakupy.auchan.pl.

Auchan działa na polskim rynku e-grocery od ponad dekady. Zakupy w sieci to ważny element planu rozwoju naszej firmy, dlatego przeznaczamy duże środki na rozwiązania e-commerce. Cieszymy się, że mieszkańcy Górnego Śląska będą mogli wreszcie skorzystać z tej wygodnej i bezpiecznej ścieżki zakupowej. Jeszcze w tym roku planujemy rozszerzyć tę usługę na kolejne lokalizacje. W najbliższych tygodniach rozpoczniemy sprzedaż internetową w Krakowie. Klienci z pewnością docenią konsolidację platform zakupowych pod jednym adresem zakupy.auchan.pl i wierzę, że warszawiacy z łatwością dostosują się do tej zmiany – komentuje Małgorzata Piekarska, Dyrektor Marki/Klienta/Data/ Digital/IT Auchan Retail Polska.

Według najnowszego raportu firmy badawczej PMR, w 2020 r. rynek internetowej sprzedaży detalicznej wzrósł o ponad 45% rok do roku i stanowił około 15% rynku detalicznego w Polsce. We wszystkich 7 przygotowanych przez PMR scenariuszach rozwoju e-commerce w ciągu najbliższych pięciu lat zakładane jest znaczące wyhamowanie dynamiki w porównaniu do rekordowego 2020 r. Pomimo tego, udział sprzedaży internetowej w rynku detalicznym już w 2023 r. wzrośnie o ponad 5 p.p. w porównaniu do 2020 r.

Więcej informacji w najnowszych raportach PMR:

Handel internetowy w Polsce 2021„.

Handel detaliczny artykułami spożywczymi w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026

Podobne wpisy