Automaty YOPE w sklepach Carrefour BIO

Butelka zero waste

Ten post dostępny jest także w języku: English

Carrefour Polska realizując strategię redukcji plastiku i ogólnej poprawy stanu środowiska naturalnego, uruchomił pierwszą stację refillingową w sklepie Carrefour BIO na warszawskim Bemowie.  W ramach tej inicjatywy klienci mają możliwość napełniać opakowania wielokrotnego użytku wybranymi kosmetykami. Projekt powstał we współpracy z marką kosmetyczną Yope oraz startup’em Swapp!.

Pierwsze stacje refill

Pierwsze automaty pojawiły się w stacjonarnych butikach YOPE. W sieci Carrefour korzystanie z nich będzie odbywało się na podobnych zasadach. Butelkę o pojemności 500 ml należy postawić w określonym miejscu, na ekranie zaznaczyć konkretny produkt oraz zapłacić za niego kartą w automacie. W przypadku braku swojego opakowania, możliwy jest również zakup lub wypożyczenie butelki ze stali nierdzewnej. W ofercie póki co pojawił się naturalny żel pod prysznic Yunnan, Naturalny szampon Mleko Owsiane, Naturalne łagodne mydło antybakteryjne oraz Naturalne mydło w płynie Werbena. Kosmetyki sprzedawane z automatu są tańsze o 15% ze względu na odliczoną wartość opakowania.

Wprowadzenie idei Zero Waste

Carrefour jest pierwszą siecią handlową w Polsce, która  przystąpiła do Paktu na rzecz Zrównoważonych Tworzyw Sztucznych. Celem Carrefour do 2025 roku jest redukcja wagi opakowań z tworzyw sztucznych o 300 ton. Do tej pory sieć wprowadziła już bawełniane torby na owoce i warzywa, możliwość zakupu produktów na wagę we własnych opakowaniach czy też kawy w swoim kubku.

Podobną inicjatywą może się pochwalić sieć drogerii Rossmann, która w jednym ze swoich salonów w Łodzi wprowadziła automat do napełniania kosmetyków marki OnlyBio oraz środków czystości marki OnlyEco.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *