Badanie PMR: naturalne składniki dominującym czynnikiem przy zakupach suplementów diety przez internet

tabletki

Ten post dostępny jest także w języku: English

W 2020 r. nastąpił dynamiczny wzrost internetowej sprzedaży suplementów diety, zarówno w aptekach internetowych, e-sklepach i na platformach handlowych. Pandemia umocniła obserwowany już wcześniej trend wzrostu dbałości o zdrowie obejmujący m.in. suplementację witamin i minerałów, co skutkowało wzmożonym popytem na tego typu produkty. Dodatkowo w wyniku pandemii na popularności zyskały suplementy diety wspierające układ odpornościowy.

Czynniki motywujące do zakupu suplementów diety przez internet

Według badania PMR, pomimo nadejścia w wyniku pandemii koronawirusa kryzysu gospodarczego, naturalne składniki są jednym z głównych czynników motywujących badanych do zakupu suplementów diety przez internet. W bieżącym roku po raz kolejny odsetek wskazań na ten czynnik wzrósł (z 18% w 2016 i 35% w 2019 do aż 43%). Ogólnie wiąże się to z trendem rosnącej popularności produktów naturalnych w wielu segmentach handlu detalicznego. To kryterium jest ważniejsze dla kobiet niż mężczyzn i dla osób z wykształceniem wyższym.

Nasze badanie wykazało również, że ważnym kryterium jest wciąż cena produktu – najbardziej istotna dla osób zarabiających najmniej oraz osób po 55. roku życia, które również mogą dysponować ograniczonymi funduszami. Dla osób najstarszych częściej niż w innych grupach wiekowych ważne jest polecenie przez farmaceutę i zaufanie do marki, jak również wielkość opakowania. Osoby młodsze częściej polegają na opiniach znalezionych przez internet (np. na blogach i forach). Nie zanotowaliśmy istotnych różnic pomiędzy mieszkańcami wsi i miast.

wykres

Wartość rynku wraz z innymi wynikami badania w najnowszym raporcie PMR ,,Handel internetowy produktami OTC w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026”.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *