Barlinek stawia na ekologię w produkcji

podloga-drewniana-filizanka-galazka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Barlinek, producent i dystrybutor podłóg drewnianych, poszukuje ekologicznych rozwiązań w procesie produkcji. Dzięki blokowi Trigeneracji spółka sama wytwarza większość energii na potrzeby zakładu produkcyjnego.

W 2018 roku w swojej fabryce Barlinek uruchomił blok Trigeneracji pozwalający zagospodarować nadwyżki ciepła w okresie letnim na chłód do kondycjonowania powietrza w halach produkcyjnych.

Dzięki wdrożeniu tego rozwiązania, zakładowi udaje się pokryć 60% zapotrzebowania na prąd, oraz ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 70%. Obecnie, 60% zapotrzebowania na energię elektryczną i 100% zapotrzebowania na energię cieplną jest pokryte przez własną produkcję. Oznacza to, że energia ta nie jest kupowana od producenta, który używa konwencjonalnych metod do jej pozyskania, emitując przez to większe ilości CO2  do atmosfery. 

Dodatkowo, od 2000 roku Barlinek w ramach programu „1 za 1” finansuje zakup jednej sadzonki drzewa za każdą sprzedaną paczkę Deski Barlineckiej. W „Lesie Klientów Barlinka” rośnie już ponad 15 mln drzew. Jedno drzewo pochłania rocznie ok. 7kg CO2 – co oznacza, że lasy zasadzone przez Barlinek pochłaniają rocznie 105 tys. kg CO2.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.