Będzie nowy lider na rynku bielizny w Polsce?

This post is also available in: English

Na polskim rynku bieliźnianym operuje obecnie zaledwie kilka znanych, dużych sieci. Co więcej, od kilku lat niezmiennie liderem pod względem sprzedaży jest Ferax, producent wyrobów pończoszniczych oraz właściciel znanej marki Gatta. Jednak jedna trzecia przychodów firmy pochodzi z eksportu.

Jednak w roku 2018 według szacunków PMR pozycję lidera przejęła spółka Calz Polska, uzyskując dwucyfrowy wzrost przychodów w porównaniuc do roku wcześniejszego. Spółka jest operatorem sieci Calzedonia, Intimissimi oraz Tezenis. To właśnie dzięki intensywnej ekspansji dwóch pierwszych sieci firma zawdzięcza wzrost wyników. Otwierając w ostatnim roku ponad 20  nowych sklepów.

Mimo że na rynku bieliźnianym działa niewiele dużych sieci znanych marek, jest to rynek o silnej konkurencji. W Polsce działa wielu drobnych producentów. Co więcej, w ostatnich latach nastąpił także znaczny wzrost importu produktów tekstylnych z Dalekiego Wschodu, które stanowią silną konkurencję cenową.

Sklepy specjalizujące się sprzedażą bielizny odczuwają również konkurencję ze strony sieci odzieżowych, które w swojej ofercie posiadają coraz większy wybór bielizny w  konkurencyjnych cenach.

Tylko liderzy w sprzedaży na rynku odzieży – LPP, Inditex oraz H&M, posiadają szacunkowe udziały w sprzedaży bielizny na poziomie 2-3% całości przychodów spółek (nie wliczając marki Oysho (Inditex), której asortyment składa się głównie z bielizny).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.