Będzie nowy mocny gracz w segmencie perfum?

perfume

Ten post dostępny jest także w języku: English

W ostatnim tygodniu września niemiecki wiodący gracz w segmencie perfum uruchomił polski sklep internetowy. W swojej ofercie sklep posiada blisko 15 tys. produktów kosmetycznych.

Flaconi, jeden z wiodących graczy na niemieckim rynku sprzedaży online w segmencie perfum, wkracza do Polski. Marka uruchomiła sklep internetowy w ostatnim tygodniu września. Obecnie poprzez stronę internetową marki klienci mogą kupić ponad 500 marek kosmetycznych oraz blisko 15 tys. produktów. Oprócz perfum w swojej ofercie mają również, kosmetyki pielęgnacyjne, kolorowe czy do pielęgnacji włosów. W swojej ofercie sklep posiada zarówno perfumy znanych marek, jak i te sprzedawane pod marką własną Flaconi.

Tylko trzech mocnych graczy w segmencie perfum w Polsce

Rynek perfum w Polsce jest nadal mocno skoncentrowany. Według danych PMR w 2018 r. wartość sprzedaży perfum trzech największych graczy w segmencie perfum odpowiadała za blisko 29% udziału w wartości całego rynku perfum.

Na polskim rynku obecnie funkcjonują zaledwie dwie duże sieci perfumerii – Sephora oraz Douglas. Jednak warto również zwrócić uwagę na ekspansję czeskiej firmy Notino (dawniej iPerfumy). Jeszcze niedawno oferowała ona produkty jedynie w sprzedaży internetowej. Natomiast od 2017 r. jest ona również obecna w kanale offline,  otwierając sklepy stacjonarne, funkcjonujących także jako punkty odbioru. Firma obecnie posiada już siedem takich punktów.

Jest miejsce na polskim rynku dla kolejnego dużego gracza?

Obecnie na polskim rynku jest bardzo szeroka oferta w zakresie perfum w różnych segmentach cenowych – od sklepów spożywczych i drogerii po bardzo wyspecjalizowane i premium. Oprócz wiodących graczy produkty te obecne są niemal we wszystkich kanałach sprzedaży produktów kosmetycznych.

Perfumy są również obecne w największych sieciach drogeryjnych, jak Rossmann, czy Hebe które oferują produkty znanych marek często w konkurencyjnych cenach.

Co więcej, obecne na rynku są również mniejsze sieci skoncentrowanych na konkretnej grupie odbiorców zainteresowanych ekskluzywnymi perfumami – Perfumeria Quality Missala, która obecnie liczy 9 sklepów stacjonarnych. Polacy wciąż są silnie przywiązanie do marek, które już znają więc aby się przebić na polskim rynku marka będzie musiała się wyróżnić wśród konkurencji. Np. poprzez ofertę produktową, czy choćby warunki sprzedaży.

O autorze

 

Karolina Szałas

Retail Market Analyst

Analityk z ponad trzyletnim doświadczeniem w analizie rynku handlu detalicznego. Obszary specjalizacji: rynek odzieży i obuwia, rynek artykułów kosmetycznych oraz handel internetowy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *