Bolt Market dołącza do grona polskich graczy q-commerce

Bolt Market dołącza do grona polskich graczy q-commerce

Ten post dostępny jest także w języku: English

W Warszawie ruszył serwis Bolt Market oferujący błyskawiczne dostawy. Kurierzy Bolt Marketu będą dostarczać konsumentom w stolicy nie tylko artykuły spożywcze, ale także nieżywnościowe, takie jak testy serologiczne COVID-19. Jest to kolejna firma, która wskoczyła na ścieżkę q-commerce w Polsce.

Bolt Market jest obecnie dostępny tylko w stolicy, ale w najbliższym czasie planuje rozszerzyć obszar dostaw, a zespół będzie nadal pracował nad zwiększeniem liczby lokalizacji i dostępnych produktów – deklaruje operator. Z tego powodu Bolt postanowił zrobić krok naprzód i otworzyć własne „dark stores” z produktami spożywczymi. Sklepy mają być strategicznie zlokalizowane w dużych miastach, tak aby zamówienia mogły być dostarczane w ciągu 10-15 minut.

Rynek q-commerce nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach rozwija się dzięki wzrostowi zapotrzebowania na szybkie dostawy w czasie pandemii Covid-19. Na polskim rynku działa startup z branży dostaw błyskawicznych, firma Lisek, która oferuje swoje usługi w Warszawie i Krakowie. Konkurencją są także inne firmy zajmujące się dostawami, taki jak Zabka Jush, Uber Eats, Everli, Wolt, Bolt czy Jokr, a także sieć Glovo, która nie tylko weszła na rynek q-commerce, ale również planuje umożliwić klientom realizację zamówień produktów alkoholowych.

Wartość rynku internetowej sprzedaży detalicznej w 2020 r., według szacunków PMR, wyniosła 88,7 mld zł. Prognozy PMR pokazują, że w scenariuszu bazowym rynek ten będzie wciąż rósł w tempie dwucyfrowym przez najbliższe dwa lata i o 7-9% przez trzy kolejne, a w sumie do 2026 roku zwiększy się o 89%.

Więcej informacji na omawiany temat w najnowszym raporcie PMR „Handel internetowy w Polsce 2021„.

Zobacz również