Bottega Veneta wycofuje się z social mediów

Ten post dostępny jest także w języku: English

Luksusowa włoska marka modowa Bottega Veneta zaskoczyła wszystkich, usuwając swoje profile z Facebooka, Instagrama i Twittera. Czy to szansa na rozpoczęcie nowego trendu w marketingu internetowym?

W pierwszym tygodniu stycznia firma usunęła za jednym zamachem wszystkie swoje konta na social mediach. Profil marki na Instagramie liczył 2,5 miliona obserwujących. Teorie w internecie pojawiły się szybko: czy to awaria, czy chwyt marketingowy? Spekulowano również, że to sposób aby zareklamować nadchodzącą wiosenno-letnią kolekcję.

Social media zabijają indywidualizm?

Dyrektor kreatywny brandu nie ukrywa swojej niechęci do mediów społecznościowych. Daniel Lee uważa, że masowe przekazywanie jednej wizji jest mało produktywne i zabija indywidualizm. Według niego, odbiorca jest najważniejszy i to na nim powinna skupić się uwaga, a w świecie marek luksusowych liczy się umiejętność przekształcania kreatywności w zysk.

To właśnie ta opinia może stać za kontrowersyjną decyzją Bottega Veneta. W przypadku marek luksusowych dużą miarę przykłada się bowiem do wyjątkowości produktów, co ciężko osiągnąć powielając te same schematy. Być może owianie Bottega Veneta dozą tajemniczości przyczyni się do podniesienia prestiżu firmy, bo w pojawieniu się na ustach wszystkich już odniosła sukces. Niewykluczone, że inne marki modowe pójdą w jej ślady.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *