Carrefour wycofuje ze sprzedaży jednorazowe talerze i plastikowe sztućce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Carrefour zdecydował się zrezygnować ze sprzedaży jednorazowych talerzy i plastikowych sztućców. Dodatkowo, sieć wprowadziła do sprzedaży w swoich sklepach biodegradowalne produkty higieniczne marki własnej.

 

Ekologiczne alternatywy w Carrefour

Carrefour postanowił wycofać ze sprzedaży jednorazowe talerze i plastikowe sztućce. Produkty te objęte są przepisami Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (2019/904 z 5 czerwca 2019 r.) w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. Dyrektywa przewiduje zakaz obrotu produktami plastikowymi jednorazowego użytku, które mają zamienniki bezpieczne dla środowiska (m.in. plastikowe patyczki higieniczne, plastikowe sztućce). Zakaz ma wejść w życie w lipcu 2021 r.

Dodatkowo sieć wprowadziła do sprzedaży płatki i patyczki higieniczne posiadające certyfikaty Ecocert i GOTS.

Sieci spożywcze redukują zużycie plastiku

Carrefour, podobnie jak inne sieci spożywcze, realizuje też szereg innych działań na rzecz ochrony środowiska. W zeszłym roku sklepy Carrefour wprowadziły możliwość pakowania owoców, warzyw i innych produktów na wagę do własnych opakowań przyniesionych przez klienta. W Kauflandzie warzywa i owoce mogą być pakowane do wielorazowych toreb, a produkty na wagę z działu z obsługą mogą być pakowane do pojemników przyniesionych przez klienta. Lidl z kolei wprowadził do sprzedaży pierwsze warzywa bio znakowane naturalnym światłem. Dzięki temu mogą być one sprzedawane bez plastikowego opakowania odróżniającego je od pozostałych warzyw (nie-bio). Sieci ograniczają też zużycie plastiku w markach własnych. Dla przykładu Biedronka wprowadziła do sprzedaży nowe patyczki higieniczne z bawełny i papieru, a z kosmetyków BeBeauty i Dentix oraz ze środków czystości Cler wyeliminowała plastikowe mikrogranulki.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *