CastoMaty – czyli Castorama wprowadza własne skrytki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pierwszy CastoMat, czyli własny automat sieci Castorama do odbioru zamówień działa już przy sklepie przy ul. Popularnej w Warszawie. Sieć nie ukrywa, że bodźcem do rozwoju systemu była pandemia koronawirusa.

CastoMat wydaje zamówienie od razu na wózkach

Jak podaje spółka w komunikacie, duże wzrosty sprzedaży w kanale e-commerce i rosnąca popularność usługi zamów i odbierz przyczyniły się do przyspieszania prac nad rozwiązaniem wspierającym i ułatwiającym zakupy. Jednocześnie miało ono zapewnić bezpieczeństwo i możliwość bezkontaktowego odbioru towarów. Tak powstały CastoMaty czyli własne skrytki Castoramy.

Jak podkreśla spółka, CastoMaty wyróżnia to, że skompletowane zamówienia są wydawane od razu na wózkach. Ułatwia to przewóz i zapakowanie do samochodu. Tak jak w innych tego rodzaju automatach, odbiór zamówienia odbywa się przy pomocy kodu PIN. Cały proces trwa kilka sekund.

Odbiór w 2 godziny, 24/7

CastoMaty wydają towar zamówiony za pośrednictwem strony internetowej. Odbiór towaru możliwy jest nawet w ciągu dwóch godzin od momentu zamówienia. Skrytki umożliwiają również odbiór towarów wielkogabarytowych. Automaty mają być lokalizowane tak, że odbiór zamówienia będzie możliwy całodobowo.

Oprócz CastoMatów, odbiór towarów zamówionych przez internet w Castoramie możliwy jest w punkcie odbioru w sklepie, w paczkomatach InPost oraz z dostawą kurierską.

Więcej o segmencie DIY w Polsce porozmawiamy już 5 listopada podczas PMR Forum Home & Garden Retail 2020.

 

Zobacz również

One Comment

  1. Ciekawe rozwiązanie – nie dziwię się, że idą w ślady inpostu, bo to zwyczajnie najlepsze rozwiązanie. Prosta obsługa paczkomatów, dobre ceny, nigdy nie miałam żadnego problemu z paczką. Jeśli casto wywiąże się z tych obowiązkow równie dobrze, to czemu nie. Chociaż z drugiej strony często są informacje, że kolejna firma uruchamia coś na wzór inpostu, ale jakoś po czasie nic więcej nie słychać o tym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.