CCC: Halfprice teraz dostępny również online

CCC: Halfprice teraz dostępny również online

Ten post dostępny jest także w języku: English

Wkrótce po ogłoszeniu przez CCC nowej strategii, zakładającej m.in. zwiększenie udziału przychodów z e-commerce do 60%, sieć HalfPrice uruchomił sklep internetowy. Działa w formie klubu zakupowego i jest dostępny tylko dla zalogowanych użytkowników. Będą z niego mogli jednak korzystać także klubowicze CCC. PMR prognozuje, że dynamika branży odzieżowej na ten rok wynosi 14,0% i nie pozwala na odrobienie ubiegłorocznych strat, co, wg prognoz PMR nastąpi dopiero w 2022 r.

Nowa strategia, która ma być realizowana do 2025 roku, jest odpowiedzią spółki CCC na zmiany zachodzące w branży. W nowym planie rozwoju Grupa CCC chce potroić swoje przychody w stosunku do trzeciego kwartału 2021 r. i osiągnąć skonsolidowaną marżę EBITDA (z MSSF16) powyżej 12%. Ponadto CCC planuje, aby udział przychodów z nowych kategorii niezwiązanych z obuwiem wynosił około jednej trzeciej, a udział sprzedaży z kanałów online wzrósł z 45%, które odnotowano w trzecim kwartale tego roku, do 60%.

Strategia obejmuje również marki modowe należące do Grupy CCC – zarówno Modivo, jak i HalfPrice mają generować po 15-20%. przychodów Grupy w 2025 roku. Obie marki, działające w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, będą poszerzać swoją ofertę produktową, a HalfPrice ma dodatkowo rozwijać swoją platformę e-commerce. Kolejną marką modową, która z kolei ma zasięg ogólnoeuropejski, jest DeeZee, a jej udział procentowy w przychodach grupy ma wynieść 5% w 2025 roku.

Sieć Halfprice, w kategorii off-price, oferuje m.in. odzież, obuwie, akcesoria, kosmetyki, zabawki oraz elementy wyposażenia i dekoracji domu. Debiut marki odbył się we wrocławskiej Wroclavii, szczecińskim Galaxy, Galerii Północnej w Warszawie, Gemini Park w Tychach oraz Parku Handlowym w Polkowicach. Do końca roku HalfPrice zostanie otwarty w około 60 lokalizacjach w Polsce. Zakupione produkty można zamówić z dostawą do domu, automatow pocztowych lub do wskazanego sklepu HalfPrice. Portfolio oferowane w sklepie internetowym jest na razie dostępne dla mieszkańców Polski.

Okiem PMR:

Według szacunków PMR, rok 2020 przyniósł spadek sprzedaży detalicznej odzieży i obuwia w Polsce o -16,3% w ujęciu rok do roku, który został zrównoważony przez wzrost w kanale online. Jednak sprzedaż online wciąż nie była w stanie zrekompensować strat spowodowanych ograniczeniem wydatków na kategorie modowe (które zadeklarowało 55% respondentów badania PMR przeprowadzonego w sierpniu 2021 r.) oraz zamknięciami centrów handlowych. Łączna liczba dni niehandlowych sklepów modowych w centrach handlowych w 2020 r., tj. objętych ograniczeniami Covid-19, zakazem handlu w niedziele i świętami państwowymi, wyniosła 122.

Eksperci PMR przypominają, że koncept off-price jest bardzo dobrze odbierany przez konsumentów. W Polsce nowa sieć grupy CCC będzie konkurować – w różnym stopniu – z centrami wyprzedażowymi, dyskontami niespożywczymi, a także z sieciami Flying Tiger czy TK Maxx. Sektor dyskontów niespożywczych w Polsce w ciągu ostatniej dekady bardzo się rozwinął, a ich liczba rośnie o ponad 100 rocznie. Dyskonty niespożywcze stawiają na szybko rosnącą powierzchnię handlową, niskie ceny, zróżnicowany asortyment. Mają krótkie i zmienne oferty, które zachęcają do częstych wizyt w sklepach. W efekcie ponad 8 na 10 Polaków zna sieć Pepco, 57% zna KiK, a 32% zna TXM – wynika z badania przeprowadzonego przez PMR w kwietniu 2021 r. Trzej nowi gracze w sektorze dyskontów niespożywczych również dobrze zadomowili się w świadomości polskich konsumentów – prawie 3 na 10 naszych respondentów twierdzi, że zna Action, a mniej więcej co piąty deklaruje znajomość Dealz i Tedi.

Więcej informacji przedstawiono w raporcie PMR: „Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026„.

Więcej informacji na temat e-commerce w raporcie PMR „Handel internetowy w Polsce 2021 Analiza rynku e-commerce i prognozy rozwoju na lata 2021-2026″.

Podobne wpisy