CCC nie widzi przyszłości dla butików

buty

Ten post dostępny jest także w języku: English

CCC zdecydowało się zamknąć sklepy obuwnicze Gino Rossi, które przejął w 2019 r. Końcem stycznia 2021 r. działało 16 sklepów, wobec 51 rok wcześniej.

– Nie widzimy przyszłości dla sklepów o charakterze butikowym – powiedział businessinsider.com.pl Karol Semik, dyrektor rozwoju CCC – Dziś decyduje klient, a ten chce mieć szeroką ofertę i wybór. Ten format charakteryzuje się także wysokimi kosztami funkcjonowania, a dziś biznes musi patrzeć głównie na to, czy sklep po prostu na siebie zarabia.

Produkty Gino Rossi będzie można nadal kupić online (zarówno na platformie eobuwie.pl i ccc.eu) oraz w sklepach stacjonarnych CCC. W roku finansowym kończącym się w styczniu 2021, e-commerce odpowiadał za 52% przychodów grupy (wobec 27% rok wcześniej). Lider handlu detalicznego obuwiem w Polsce, prognozuje, że w bieżącym roku finansowym udział ten będzie w przedziale 45-50%.

Kazar znika z Promenady i stawia na e-commerce

Na zamknięcie sklepu w warszawskiej Promenadzie, zdecydował się w ostatnich dniach inny producent obuwia i galanterii skórzanej, Kazar, podaje money.pl. Co do zasady sieć nie rezygnuje z lokalizacji w centrach handlowych, zakłada jednak, że udział sprzedaży internetowej będzie nadal rósł. Jak w wywiadzie dla Wiadomości Handlowych przewiduje prezes sieci, Artur Kazienko, udział sprzedaży internetowej w 2020 r. wyniósł 40% (wobec ok 20% przed pandemią) a w 2021 r. może wzrosnąć do 45%.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *