CCC zamknie ponad 100 sklepów

kobieta-zakupy-obuwie-szpilki

Ten post dostępny jest także w języku: English

W odpowiedzi na zmiany wywołane pandemią koronawirusa, Grupa CCC znacząco zrewidowała swoje plany rozwojowe. Spółka nie tylko znacząco ograniczy nowe otwarcia, ale zamknie łącznie 108 sklepów w Europie.

Sześciokrotnie mniej nowej powierzchni handlowej

Zamknięta dotyczyć będą 30 sklepów w Polsce, 45 w Szwajcarii, sześciu w Czechach, czterech na Węgrzech, czterech w Austrii i jednym w Słowacji, poinformowało CCC. Sieć zamknie także 18 sklepów Gino Rossi.

Dodatkowo, CCC zmniejsza powierzchnię części swoich placówek do 500-800 m2. Dotyczyć to będzie 15 sklepów w 2020 r. i kilkudziesięciu kolejnych w pierwszej połowie 2021. Ogółem, na koniec trzeciego kwartału 2020 r. powierzchnia sprzedażowa sklepów CCC wzrośnie o 9 tys. m2, w porównaniu do początkowych planów wzrostu aż o 60 tys. m2.

CCC chce dostarczać produkty w mniej niż godzinę

Ograniczenia w sprzedaży stacjonarnej oznaczają bardzo dynamiczny rozwój sprzedaży w kanale online. Sieci prześcigają się we wdrażaniu nowych rozwiązań, by zakupy internetowe były jak najwygodniejsze dla klienta. CCC poinformowało ostatnio, że chce dostarczać produkty zamówione online w 60 minut lub mniej. Według spółki, to innowacja na skalę rynku. Rozwiązanie to początkowo będzie wprowadzone w Warszawie (testy już trwają). Docelowo, ma objąć wszystkie największe aglomeracje w Polsce.

Na koniec września 2020 roku grupa CCC była obecna w 29 krajach – w 22 sprzedaż prowadzona jest w 1 053 sklepach stacjonarnych, a w 17 poprzez kanał online.

Więcej na ten temat można znaleźć w raporcie PMR: Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.