Celebrytki napędzają modę na kosmetyki naturalne

Ten post dostępny jest także w języku: English

Rośnie w Polsce popularność kosmetyków naturalnych. Wzrostom tym sprzyja obecnie panująca moda na zdrowy tryb życia oraz rosnąca świadomość konsumentów. Trend ten podsycają celebrytki m.in. tworząc i własne linie kosmetyków naturalnych. Przykładem jest Anna Lewandowska, która właśnie ogłosiła stworzenie własnej linii kosmetyków naturalnych – Phlov By Anna Lewandowska.

Rynek kosmetyków naturalnych na fali wzrostu

Liczba konsumentów z problemami skórnymi, alergiami poszukująca alternatywnych produktów jest coraz większa. Co więcej, wzrostom sprzyjać będzie również panująca od kilku lat moda na slow life oraz coraz rosnąca świadomość konsumentów. W rezultacie rośnie popularność organicznych i ekologicznych kosmetyków, wyprodukowanych z wykorzystaniem naturalnych składników. A produkty takie przestały być już niszą na polskim rynku kosmetycznym. Konsumenci coraz częściej czytają etykiety, śledzą skład produktów kosmetycznych, chcąc wybrać te o najwyższej jakości. W związku z tym pojawia się coraz szersza oferta w tym zakresie, a trend ten wyczuły celebrytki tworząc własne linie kosmetyków naturalnych.

Polskie celebrytki tworzą własne linie kosmetyków naturalnych

Wczoraj na swoim koncie w serwisie Instagram Anna Lewandowska oficjalnie ogłosiła pojawienie się nowej marki kosmetyków sygnowanych jej nazwiskiem – Phlov By Anna Lewandowska. Po dwóch latach pracy nad produktami wprowadziła ona na rynek naturalne i wegańskie kosmetyki. Według oficjalnej strony kosmetyki zawierają ponad 95% naturalnych składników. Nową linię kosmetyków można kupić już na oficjalnej stronie marki, jednak wysyłka rozpocznie się dopiero po 28 października.

Lewandowska nie jest pierwszą celebrytką, która zdecydowała się na podobny ruch. Pod koniec marca 2019 roku pojawiła się informacja o nowym projekcie trenerki Ewy Chodakowskiej. Stworzyła ona linię wegańskich kosmetyków pielęgnacyjnych – beBIO cosmetics, które do sprzedaży trafiły z początkiem kwietnia. Kosmetyki są dostępne w sklepach sieci Rossmann oraz za pośrednictwem oficjalnej strony marki –  bebiocosmetiqs.pl. W kosmetykach Chodakowskiej znajduje się ponad 99% składników pochodzenia naturalnego.

Do celebrytek, które mogą pochwalić się własną linią kosmetyków możemy zaliczyć także Joannę Krupę. W 2012 roku modelka przy współpracy z gdańską spółką Esotiq&Henderson, zajmującą się sprzedażą bielizny stworzyła linię kosmetyczną Esotiq Formula. Jest to marka ekskluzywnych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Powstały one z naturalnych składników.

Pisząc o celebrytkach próbujących swoich sił w tworzeniu kosmetyków nie można zapomnieć o Kindze Rusin, która jako jedna z pierwszych gwiazd polskiego show-biznesu, stworzyła własną markę kosmetyków – Pat&Rub. Jak możemy przeczytać na stronie marki produkuje ona kosmetyki w 100% naturalne i wegańskie.

Moda z zachodu

Ten trend jest szczególnie mocno widoczny w USA, gdzie gwiazdy show-biznesu coraz częściej tworzą własne firmy lub podejmują współpracę ze światowymi markami w celu tworzenia własnych linii kosmetycznych.

Przykładem jest Salma Hayek, która kilka lat temu stworzyła szeroką gamę kosmetyków bazujących na naturalnych składnikach. Linia Nuance to ponad 100 kosmetyków do pielęgnacji skóry, włosów, jak również kosmetyków do makijażu. Co więcej, dużą popularnością cieszą się także australijskie ekokosmetyki marki Kora, stworzone przez światowej sławy topmodelkę – Mirandę Kerr. Od wielu lat produkuje ona kosmetyków pielęgnacyjnych na bazie naturalnych składników.

O autorze

 

Karolina Szałas

Retail Market Analyst

Analityk z ponad trzyletnim doświadczeniem w analizie rynku handlu detalicznego. Obszary specjalizacji: rynek odzieży i obuwia, rynek artykułów kosmetycznych oraz handel internetowy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.