Ciuch w Ruch będzie nagradzać za recykling ubrań

Ten post dostępny jest także w języku: English

Reventex we współpracy z firmą T-Master wprowadza w życie projekt Ciuch w Ruch, który ma na celu zachęcenie do recyklingu odpadów tekstylnych. W galeriach handlowych mają znaleźć się automaty do utylizacji odzieży. Dodatkowo, klienci będą nagradzani za oddawanie tekstyliów voucherami na zakupy, ujawnił Mariusz Pniewski, Founder/Co-owner Reventex w rozmowie z Retailnet.pl.

Voucher zakupowy za oddane kilogramy

Ciuch w Ruch to projekt zachęcający do zbierania odzieży używanej i obuwia. Aby skorzystać z automatów, należy zarejestrować się w sklepie Re_store należącym do Reventex. Po rejestracji, klient otrzymuje zestaw naklejek z unikalnym kodem QR, który po zeskanowaniu otwiera kontener, gdzie  można wrzucić tekstylia przeznaczone do recyklingu.

Na specjalnej stronie internetowej można monitorować oddane kilogramy, które po osiągnięciu pewnego pułapu uprawniają do otrzymania vouchera. Taki voucher staje się walutą zakupową w sklepie Re_store (który działa w formule second handu), bądź we wszystkich sieciach handlowych które zdecydują się na współpracę z Reventex. Z pierwszego automatu można korzystać w warszawskiej Galerii Handlowej Rondo Wiatraczna, a vouchery wykorzystać w sklepie Re_store. Reventex planuje jednak rozszerzenie działalności na wszystkie chętne do współpracy galerie handlowe w kraju. 

Dyrektywa UE zmusi do recyklingu?

W 2025 r., ma wejść w życie dyrektywa unijna zobowiązująca do selektywnej gospodarki odpadami niebezpiecznymi, wliczając w to tekstylia. Dlatego też Reventex liczy, że jego klientem będą przede wszystkim sieci odzieżowo-obuwnicze, które jako producenci i  sprzedawcy powinni partycypować w kosztach korzystania z automatów w proporcjach do wielkości pozyskanej odzieży do recyclingu zarejestrowanej w systemie. Zyskiwać mają też galerie handlowe, które będą budować swój wizerunek jako organizacje dbające o ochronę środowiska.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *