Co piąta złotówka wydana w sieci Hebe w 2019 r. pochodzi ze sprzedaży marek własnych lub produktów dostępnych na wyłączność

Ten post dostępny jest także w języku: English

W 2019 r. sieć drogerii Hebe zanotowała sprzedaż marek własnych i produktów na wyłączność na poziomie 222 mln zł (52 mln €). Popularność marek własnych potwierdza badanie PMR – ponad połowa respondentów deklaruje takie zakupy.

Jak wynika z raportu firmy 20% przychodów ze sprzedaży w 2019 r. stanowiły marki własne sieci oraz produkty dostępne tylko w sieci Hebe. Oznacza to, że przy przychodach sieci o wartości 1,1 mld zł (259 mln €), sprzedaż ta się plasowała na poziomie 222 mln zł (52 mln €).

Wśród marek własnych Hebe możemy wyróżnić: Hebe Professional (akcesoria i produkty do włosów i paznokci), Hebe Basics (produkty higieniczne), czy Hebe Cosmetics (żele pod prysznic, mydła w płynie, kremy do rąk i stóp).

Ponad połowa Polaków kupuje kosmetyki marek własnych

Z wyników badania przeprowadzonego przez PMR na potrzeby raportu “Handel detaliczny produktami marek własnych w Polsce 2019” we wrześniu 2019 r. wynika, że 52% respondentów dokonało w ciągu ostatniego miesiąca zakupu artykułu kosmetycznego marki własnej.

Największa liczba respondentów (prawie 60%) zakupiła żel pod prysznic lub płyn do kąpieli marki własnej), popularne były też szampony, odżywki i inne produkty do pielęgnacji włosów oraz mydła i mydła w płynie.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.