CSR czy artyzm? Spot reklamowy odzieży Medicine

social media tv spot advertising

„Wypalenie, pustka, smartfonoza to narastające problemy wielu osób. Na szczęście jest terapia. Odzież Medicine to kompleksowe oddziaływanie na niepokój i inne efekty zagrożeń cywilizacyjnych.” – słyszymy w najnowszy spocie reklamowym polskiej marki odzieżowej Medicine. A przekonuje nas do tego przebrana w lekarski kitel Dorota Masłowska, pisarka i piosenkarka współpracująca z marką nad aktualną kolekcją.

Spot momentalnie odbił się szerokim echem. Konsumenci wytknęli, że depresji czy stanów lękowych zakupami się nie leczy. A właściciel marki, BRANDBQ, zachowuje się taką sugestią lekceważąco. „Nie możesz zasnąć? Nie możesz wstać? (…) Mamy rozwiązanie” –  przekonują inne materiały reklamowe Medicine.

CSR wymagany konsumentów

Spot reklamowy informuje drobnym drukiem w ostatnich sekundach, że przedstawiony materiał jest wyłącznie fikcją i kreacją artystyczną. Niemniej jednak, w krytykę spotu włączyły się również środowiska literackie (m.in. Małgorzata Halber, Maciej Marcisz).

Czas pokaże, czy zabawa w naukę konsumentów dystansu nie okaże się dla marki kosztowna. Ci bowiem, zwłaszcza młodzi, coraz częściej mają poczucie, że od biznesu powinno się wymagać społecznej odpowiedzialności wykraczającej poza troskę o ekologię.

Więcej na temat perspektyw polskiego rynku odzieżowego w najnowszym raporcie PMR: Handel detaliczny odzieżą i obuwiem w Polsce 2020. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *