Czy Agro Sklepomaty podbiją polski rynek?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Agro Sklepomat to nowy koncept zupełnie zautomatyzowanych sklepów samoobsługowych. Mobilne punkty handlowe będą oferować różnorakie produkty spożywcze. Pierwsze maszyny vendingowe mają znajdować się w największych miastach w Polsce, a takich sklepów  ma pojawić się w kraju 1 tys. do końca roku 2021, i ponad 5 tys. do roku 2023.

Pomysł narodził się z sukcesu samoobsługowych automatów sprzedających napoje alkoholowe, jak podaje dla wiadomościhandlowe.pl Kamil Brzozowski, franczyzodawca marki Argo Sklepomat. Takie automaty funkcjonują w podobny sposób – produkt jest wybierany na ekranie, płatność jest realizowana za pomocą terminala, po czym zakupy zostają wydane przez maszynę.

Jak twierdzi Kamil Brzozowski, automatyzacja jest nieunikniona ze względu na rosnący problem z zatrudnieniem i opłaceniem pracowników, szczególnie wśród małych przedsiębiorców. Polacy są już przyzwyczajeni do maszyn vendingowych, a problematyczny czynnik ludzki w sklepomatach byłby ograniczony. Dodatkowo, takie sklepy mogą funkcjonować siedem dni w tygodniu, przez całą dobę, w przeciwieństwie do sklepów tradycyjnych. 

Celem debiut na giełdzie

Obecnie Agro Sklepomat poszukuje master franczyzobiorców do współpracy w największych polskich miastach, podają wiadomoscihandlowe.pl. Każdy master franczyzobiorca będzie nadzorować teren określonego województwa, a do ich obowiązków należałoby przeprowadzania rozmów handlowych oraz szkoleń. Będą mieć oni też udział w zyskach wypracowanych przez spółkę, nawet z poza terenów swojej działalności.

Przewidywana suma inwestycji to 250 tys. złotych, a plany rozwoju są rozpisane na cztery lata do przodu. Dalsze plany są równie ambitne – w roku 2024 franczyzodawca planuje debiut na GPW, przekształcenie firmy w spółkę akcyjną, jak również wprowadzenie akcji do obrotu na NewConnect. 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.