Dadelo planuje rozwój na polskim, czeskim i słowackim rynku

Dadelo

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dadelo ogłosiło program rozwoju firmy, który zakłada akwizycję internetowych sklepów rowerowych na czeskim i słowackim rynku. Firma planuje również inwestować w sklepy sportowe oferujące akcesoria do innych dyscyplin sportowych oraz otwarcie sklepu stacjonarnego w Polsce.

Dadelo to należąca to grupy Oponeo firma działająca na polskim rynku e-commerce. Specjalizuje się ona w sprzedaży rowerów, a także części, akcesoriów oraz odzieży rowerowej. Klienci firmy mogą korzystać z takich kanałów sprzedaży jak CentrumRowerowe.pl i Dadelo.pl. Firma zapowiedziała, że planuje rozwijać swoją działalność, nie tylko na polskim rynku, ale także w sąsiednich krajach.

Jak zapowiedział Ryszard Zawieruszyński, prezes spółki, obecnie trwają rozmowy dotyczące akwizycji internetowych sklepów rowerowych na czeskim i słowackim rynku. Jego zdaniem akwizycja nie powinna obniżyć rentowności. Zwraca on również uwagę na to, że firmy na Słowacji i w Czechach cechują się podobnymi parametrami w zakresie pierwszej marży, która wynosi 30 plus. Ważna jest także różnorodność w przypadku sprzedawanych marek, dzięki której polskie produkty mogą zostać wprowadzone na czeski rynek, a czeskie marki wzbogacą ofertę dla klientów w Polsce.

Dadelo rozwija się także w Polsce

Prezes spółki wyjaśnił, że rozwój firmy na polskim rynku będzie opierał się na przejmowaniu platform sprzedających akcesoria do różnych dyscyplin sportu, takich jak bieganie, pływanie, nordic walking, czy wspinaczka. Na drugi lub trzeci kwartał 2022 r. planowane jest także otwarcie sklepu stacjonarnego w Warszawie. W ciągu 2 lat ma powstać 6 sklepów stacjonarnych w różnych lokalizacjach w Polsce. Chociaż firma początkowo zakładała uruchomienie showroomów, teraz decyduje się na inwestowanie w większe sklepy o powierzchni ok. 2 tys. m2.

Firma podaje, że nie ma w planach nowej emisji akcji, a w przypadku większych akwizycji będzie korzystać z kredytu lub wybierze możliwość udziału mniejszościowego. Prezes spółki poinformował także o występującym braku towarów, który sprawia, że klienci, nie mając możliwości zakupu nowego roweru, mniej chętnie nabywają akcesoria oraz odzież sportową. Popularne stały się natomiast części do rowerów, ponieważ klienci często decydowali się na naprawę posiadanego sprzętu, odkładając kupno nowego roweru w czasie.

Prezes spółki wyjaśnił, że z powodu braku towaru firma może nie osiągnąć założonego planu sprzedaży, który miał wynieść 90 mln zł. Podkreślił jednak, że plan na 2022 r. oparty jest na mocnym zatowarowaniu, pomimo pojawiających się trudności w zakresie dostępności towarów u producentów. Przychody ze sprzedaży netto w trzecim kwartale 2021 roku szacuje się na 22,5 mln zł i oznaczają one wzrost o 18% w porównaniu z poprzednim rokiem. Od początku roku sprzedaż wyniosła 65,7 mln zł, a to wiąże się ze wzrostem o 26%.

Więcej informacji w raporcie PMR „Handel detaliczny artykułami sportowymi w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026.

Podobne wpisy