Debiut Pepco na GPW

Papiery i kalkulator

Ten post dostępny jest także w języku: English

26 maja 2021r. o godzinie 9 na GPW trafiły akcje spółki Pepco. Sieć została wyceniona przez inwestorów na ponad 23 mld zł. Jak się okazało, jest to największy tegoroczny debiut na polskim rynku, a Pepco trafiło do grona 20 najważniejszych giełdowych graczy.

Pepco Group – spółka funkcjonująca od 1999 roku – zarządza siecią dyskontów wielobranżowych pod trzema markami: Pepco, Dealz oraz Poundland. Spółka obejmuje ponad 3000 sklepów w 16 krajach na świecie, z czego ponad 1000 znajduje się w samej Polsce. Sieć oferuje artykuły wyposażenia domu, odzież, zabawki oraz produkty FMCG. W 2020 roku przychody grupy wyniosły 3,5 mld euro, czyli o ponad 100 mln więcej niż rok wcześniej. W ostatnich trzech latach Pepco otwierało ponad 300 sklepów rocznie, a w ciągu miesiąca sklep odwiedza ponad 19 mln klientów.

26 maja o godzinie 9 miał miejsce debiut spółki na GPW. Pepco zostało wycenione na ponad 23 mld zł, z czego każda z akcji sprzedawana była za 40 zł. Już w pierwszych minutach akcje podniosły się do 43 zł, co oznaczało 8% zysku, natomiast na koniec dnia odnotowano 12,5% wzrost. Dzięki tym wynikom firma wyprzedziła grupę LPP, która wyceniona została na 20 mld zł, Cyfrowy Polsat (19 mld zł) oraz PGE (18 mld zł). Wobec tego, daje to szansę na zakwalifikowanie się do prestiżowego indeksu WIG20. Oferta  Pepco obejmowała akcje sprzedawane przez dotychczasowych akcjonariuszy, czyli m.in. członków kadry zarządzającej Pepco Group oraz Pepco Holdco Limited.

Cieszymy się z dużego zainteresowania i wsparcia ze strony szerokiego grona renomowanych inwestorów polskich i międzynarodowych oraz z dużego popytu ze strony inwestorów indywidualnych. Wszyscy oni docenili nasze dotychczasowe osiągnięcia finansowe i wyraźnie nakreśloną wizję długoterminowego wzrostu. Rozwój naszej Grupy i sieci sklepów możemy z łatwością finansować z osiąganych przez nas przepływów pieniężnych” – powiedział Andy Bond, Dyrektor Generalny (CEO) Pepco Group.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *