Decathlon rusza z online marketplace

online marketplace

Ten post dostępny jest także w języku: English

Decathlon uruchomił 2 sierpnia na swojej stronie internetowej marketplace z ofertą firm trzecich. Produkty zakupione za pośrednictwem marketplace będą początkowo wysyłane do klientów przez partnerów Decathlonu, ale w kolejnych etapach planowane jest włączenie własnej logistyki. Jest to pierwsza tego typu inicjatywa w branży w Polsce.

Sieć sklepów sportowych Decathlon poinformowała 2 sierpnia, że uruchomiła na swojej stronie internetowej decathlon.pl marketplace z ofertą firm zewnętrznych. Uruchomienie marketplace’u jest zgodne z dążeniem Decathlone do dalszego wzmocnienia kanału cyfrowego, który stanowi już ponad 27% rocznych przychodów firmy w Polsce, wynoszących około 2 mld zł (437 mln euro).

Produkty zakupione za pośrednictwem marketplace będą początkowo wysyłane do klientów przez partnerów Decathlonu, ale w kolejnych etapach planowane jest włączenie własnej logistyki. Firma będzie również obsługiwać ewentualne zwroty oraz wspierać działania promocyjne i marketingowe.

 

Szczegółową analizę najnowszych trendów, zaistniałych zmian i strategii największych graczy na rynku e-commerce w można znaleźć w Raporcie PMR : „Handel internetowy w Polsce 2021. Analiza rynku e-commerce i prognozy rozwoju na lata 2021-2026„. 

Więcej o rynku artykułów sportowych w Polsce w raporcie PMR: Rynek artykułów i odzieży sportowej w Polsce 2020. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2020-2025.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *