DHL testuje autobusy paczkowe

Ten post dostępny jest także w języku: English

Pod koniec roku 2020 r. jedna z największych firm kurierskich rozpoczęła testowanie autobusów paczkowych. Nowatorski pomysł ma na celu pomóc firmie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu.

Berlin miastem testowym

Firma DHL, jedna z największych firm kurierskich na świecie rozpoczęła pilotażowy projekt w Berlinie, gdzie wykorzystuje autobusy mające spełniać funkcję mobilnych automatów paczkowych Do realizacji tego celu zostały wykorzystane pięć zastępczych autobusów Deutsche Bahn, które z powodu pandemii Covid-19 oraz związanych z nią ograniczeń w przemieszczaniu się stały nieużywane.

DHL nie przedstawił jeszcze konkretnych planów odnośnie wykorzystywania autobusów paczkowych na szerszą skalę. Jak podkreśla Michael Heimbokel, dyrektor ds. operacji w grupie Deutsche Post DHL, obecnie jest to projekt pilotażowy, który ma służyć mieszkańcom Berlina jako mobilne miejsca odbioru i nadania paczek. Wdrożenie takiego rozwiązania było odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie na usługi kurierskie w okresie świątecznym, które zbiegły się z sytuacją związana z pandemią Covid-19.  Projekt pilotażowy ma trwać do 15 stycznia 2021 r. Dopiero w dalszym etapie DHL podejmie ocenę projektu, oraz ewentualnego wdrożenia autobusów paczkowych na szerszą skalę.

Okres świąteczny wyzwaniem dla firm kurierskich

Rynek e-commerce w okresie świątecznym, utrudniony dodatkowo ograniczeniami stanowi duże wyzwanie logistyczne dla firm kurierskich – również w Polsce. Wiele z nich podejmowało dodatkowe rozwiązania gwarantujące dostarczenie paczek w tym trudnym okresie. Przykładem takiego działania jest strategia InPost, który zapewniła że wszystkie paczki, które zostały nadane do 21 grudnia włącznie, trafiły do klientów jeszcze przed Wigilią. InPost również konsekwentnie rozwija swoją sieć paczkomatów, która liczy już 10 tys. punktów.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *