Dużo zmian kadrowych w sieciach spożywczych

Ten post dostępny jest także w języku: English

Tomasz Waligórski od 10 września objął stanowisko dyrektora handlowego w spółce Wasz Sklep Spar. W sieci Carrefour Polska, Krzysztof Łagowski pokieruje pionem convenience. Ostatnie tygodnie przynoszą dużo zmian kadrowych w sieciach spożywczych w Polsce.

Tomasz Waligórski: Z TXM do Spar

Tomasz Waligórski posiada bogate doświadczenie w sektorze handlu. Przez blisko 17 lat, do 2011 r. związany był z Jeronimo Martins, gdzie zajmował różne stanowiska w Portugalii i w Polsce, w tym dyrektora handlowego sieci Biedronka. W latach 2013-2015 pełnił funkcję prezesa zarządu innej sieci spożywczej – POLOmarket. Później  związany był z Grupą Eurocash orz TXM (operatorem sieci Textilmarket).

W spółce Wasz Sklep Spar będzie odpowiedzialny za zakupy i jakość, markę własną Spar, marketing, zarządzanie asortymentem i cenami oraz e-commerce. Zostanie również powołany do zarządu spółki.

Carrefour: Krzysztof Łagowski za Michała Florkiewicza

Zmiany kadrowe nie ominęły również Carrefour Polska. Działem convenience pokieruje tam Krzysztof Łagowski. Na stanowisku head of convenience zastąpi Michała Florkiewicza, który od września będzie dyrektorem. ds rozwoju omnichannel. Łagowski przez blisko 11 lat swojej kariery zawodowej związany był z PKN Orlen. Pełnił tam m.in. funkcję dyrektora wykonawczego ds. handlu detalicznego i zarządzał siecią 2,7 tys. stacji paliw. W ostatnim czasie związany był z firmą doradczą Deloitte.

Michał Florkiewicz w Carrefour pracuje od 2011 r. Jego stanowiska związane były z kanałami convenience i franczyzą. Wcześniej pracował także w Lidlu i AmRest.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *