Empik rośnie nie tylko w online

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jeden z największych sklepów internetowych w Polsce, empik.com, rośnie nie tylko w kanale online. Spółka informuje również o bardzo dobrych wynikach sprzedażowych modelu hybrydowego.

Model hybrydowy oznacza zakup w placówce stacjonarnej poprzedzony rezerwacją na stronie internetowej. Rozwiązanie to zostało wdrożone przez Empik w 2018 r. i ostatnio, w związku z sytuacją związaną z COVID-19, rośnie na popularności. Pomiędzy majem a wrześniem liczba odebranych rezerwacji wzrosła trzykrotnie w porównaniu do 2019 r. Największą  popularnością w tym modelu cieszą się książki, które odpowiadają za 70% rezerwacji.

Dominują rezerwacje z urządzeń mobilnych

Rezerwacja jest bezpłatna, a niektóre produkty są dostępne do odbioru już w ciągu dwóch godzin. – Rezerwując towar, klient oszczędza czas i zyskuje pewność, że nikt go nie uprzedzi w zakupie i upatrzona książka, płyta czy gra będzie specjalnie na niego czekać – podkreśla Grzegorz Bieszke, Dyrektor ds. Omnichannel i Customer Experience w Empiku.

Klienci najczęściej korzystają z opcji rezerwacji na urządzeniach mobilnych. Odpowiadają one za 59% rezerwacji, z czego 23% pochodzi z aplikacji, a 36% z wersji mobilnej strony.

Empik Marketplace bije rekordy

We wrześniu Empik informował także o sukcesie Empik Marketplace. Obecnie sprzedaż przez platformę prowadzi około 1,2 tys. firm, w tym m.in. Dr Irena Eris, Tchibo, Lavazza, Intersport, Foods by Ann, Vobis, Miele, Inglot i Duka. Liczba ofert sprzedażowych na Marketplace przekroczyła niedawno 1 mln, a miesięcznie takich ofert przybywa około 120 tys., sześciokrotnie więcej niż rok temu.

W całej strukturze zakupów sklepu internetowego, Marketplace odpowiada za kilkadziesiąt procent wszystkich zamówień. Najpopularniejsze kategorie na platformie to Dom i ogród, Elektronika i Zabawki. Jednocześnie, Empik podał na koniec września, że od początku roku najszybszy wzrost sprzedaży nastąpił w kategoriach Sport (+195%), AGD (+146%) oraz Artykuły papiernicze (+142%). Sprzedaż Marketplace przez aplikację mobilną wzrosła w tym okresie o 129% r/r.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *