Eurocash zmienia prezesa: Luis Amaral rezygnuje, a Paweł Surówka obejmuje stanowisko

Eurocash

Ten post dostępny jest także w języku: English

Luis Amaral, dotychczasowy prezes Eurocashu, złożył rezygnację i będzie pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej. Paweł Surówka, obecny doradca zarządu, zostanie nowym prezesem Eurocash 1 stycznia 2022 roku.

Luis Amaral przejdzie do rady nadzorczej Eurocash w dwóch turach: na początku 2022 roku przejdzie z funkcji prezesa zarządu na funkcję członka zarządu, a następnie przejdzie na emeryturę z zarządu spółki, by ostatecznie zostać przewodniczącym rady nadzorczej. Zamiarem Luisa Amarala jest skupienie się na rozwoju strategii dalszego wzrostu Eurocash i przekazanie bieżącego zarządzania spółką pozostałym członkom zarządu, w tym nowemu prezesowi zarządu.

Paweł Surówka był w przeszłości związany z grupą PZU, którą zarządzał jako prezes grupy w latach 2017-2020, pełniąc wcześniej funkcję CIO i prezesa zarządu PZU Życie. W latach 2015-2016 pełnił funkcję doradcy prezesa zarządu PKO Banku Polskiego oraz dyrektora bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej na Niemcy, gdzie odpowiadał za pierwsze międzynarodowe otwarcie oddziału korporacyjnego banku. W latach 2013-2015 był członkiem zarządu grupy Boryszew SA, nadzorującym branżę motoryzacyjną grupy oraz prezesem zarządów spółek z sektora motoryzacyjnego w Niemczech i w Polsce.

W latach 2007 – 2013 pracował jako doradca finansowy w Bank of America Merrill Lynch. Pan Paweł Surówka jest absolwentem Ecole des Hautes Etudes en Sciences Sociales oraz Universit Paris I Panthon Sorbonne (EHESS). Uczęszczał również na Uniwersytet Ludwiga Maximiliana w Monachium oraz do Harvard Kennedy School, gdzie ukończył program Executive – Global Leadership for the Twenty-First Century. Pan Surowka uzyskał tytuł Chartered Financial Analyst (CFA). Został uznany za jednego z trzech najbardziej efektywnych menedżerów firm publicznych w Polsce przez Harvard Business Review w 2019 roku.

Podobne wpisy