Farmer Direct i Deli2 rozpoczynają współpracę

Farmer Direct i Deli2 rozpoczynają współpracę

Ten post dostępny jest także w języku: English

Farmer Direct, właściciel platformy Lokalny Rolnik, która zajmuje się sprzedażą żywności produkowanej przez małe gospodarstwa rolne, oraz spółka Deli2 SA, właściciel sklepu internetowego deli2.pl podpisały list intencyjny, opracowujący potencjalny model współpracy.

Platforma Deli2 łączy w sobie delikatesy, piekarnie, winiarnie, manufaktury, oraz sklepy z żywnością ekologiczną. W jej ofercie znajdują się produkty ponad 30 brandów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Jest to też jedyna platforma w Polsce, na której można znaleźć tradycyjne dania kuchni polskiej od restauratora Adama Gesslera.

Zamówienia deli2.pl realizowane są obecnie w Warszawie, Łodzi, i ich okolicach, obejmujących łącznie 50 miejscowości. Do 2024 spółka planuje dotrzeć do 10 mln klientów. Oferta platformy Lokalny Rolnik zawiera artykuły spożywcze z kategorii takich jak: mięso, wędliny, ryby, nabiał, warzywa, piekarnia, wyroby cukiernicze, dania gotowe, spiżarnia, oraz napoje.

List intencyjny wiąże obie strony do 15 grudnia 2022 roku. Zważywszy na podobny core biznesu Deli2 SA i Farmer Direct, spółki nie wykluczają możliwości połączenia podmiotów. Deli2 SA informuje również, że możliwe, iż dalsza współpraca z Farmer Direct Sp. z.o.o może mieć potencjalny wpływ na przyszłą wartość aktywów Deli2. Szacowana wartość rynku e-grocery w 2019 r. to 192 mld USD, a jej wzrost przewidywany jest na 25 proc. rocznie.

Zobacz również