Gabriella stworzyła unikalne rajstopy

Ten post dostępny jest także w języku: English

Polska marka Gabriella stworzyła pierwsze na świecie rajstopy w 100% z recyklingu. Ich sposób produkcji wykorzystuje o 90% mniej wody i wydziela 80% mniej CO2 do atmosfery, niż tradycyjne metody. Na razie dostępne są trzy modele wykonane z przędzy z recyklingu – firma planuje jednak, aby w przyszłości wszystkie jej produkty powstawały w ten sposób.

Podczas gdy klasyczne rajstopy są produkowane z włókien sztucznych, ekologiczne rajstopy z kolekcji „now!”, zależnie od modelu, wykonane są z włókien Q-Nova, Lycra Ecomade i Roica Ecosmart pozyskanych z odzyskanych materiałów.

Dodatkowo, wszystkie te przędze posiadają Global Recycled standard. Jest to międzynarodowy certyfikat który gwarantuje zweryfikowanie zawartości włókien z recyklingu w produkcie końcowym, odpowiedzialną praktykę społeczną, środowiskową i chemiczną w produkcji, nowoczesne podejście w biznesie, oraz zagwarantowanie klientom narzędzia do podejmowania świadomych decyzji.

Opakowanie tez ekologiczne

Firma Gabriella wprowadziła również nowy sposób pakowania produktów, gdzie folia zamieniona jest na biodegradowalny materiał PLA, składający się cukrów roślinnych. Papierowe elementy są za to w pełni recyklingowalne, a wysyłki e-commerce pakowane są w tekturowe pudełka, zamiast foliopaków, z załączonymi instrukcjami które podają, jak przygotować poszczególne elementy do segregacji. 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *