GetnowX wchodzi na polski rynek q-commerce

Zakupy

Ten post dostępny jest także w języku: English

GetnowX to niemiecka firma działająca na rynku q-commerce, która realizuje ekspresowe dostawy, wykorzystując niewielkie magazyny. Na razie usługa GetnowX jest dostępna we Wrocławiu, ale firma planuje rozszerzyć swoją działalność w Polsce na inne miasta m.in. Warszawę, Kraków, Gdańsk czy Poznań.

GetnowX to kolejna firma, która oferuje ekspresowe dostawy na polskim rynku, dzięki sieci „dark store’ów”, czyli niewielkich magazynów przeznaczonych do obsługi zamówień internetowych. Kurierzy odbierają produkty bezpośrednio z magazynów i nie muszą kupować ich w sklepach. Czas dowozu zamówień wynosi 15 minut, jednak wraz z rozwojem aplikacji ma on zostać skrócony nawet do 10 min.

Na razie usługa działa we Wrocławiu, gdzie codziennie od 11.30 do 22.00 można składać zamówienia przez aplikację mobilną lub stronę internetową. Oferta obejmuje niemal wszystkie produkty spożywcze oraz artykuły codziennego użytku, a firma zapowiada poszerzenie asortymentu, m.in. o alkohol, leki bez recepty i małą elektronikę. Firma ma w planach udostepnienie usługi w innych miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk i Poznań oraz podaje, że pracuje nad rewolucyjnym rozwiązaniem technologicznym. Według zapowiedzi nowe rozwiązanie ma odmienić rynek dostaw zakupów.

Rynek q-commerce nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach rozwija się dzięki wzrostowi zapotrzebowania na szybkie dostawy w czasie pandemii Covid-19. Na polskim rynku działa startup z branży dostaw błyskawicznych, firma Lisek, która oferuje swoje usługi w Warszawie i Krakowie. Konkurencją są także inne firmy zajmujące się dostawami, taki jak Uber Eats, Everli, Wolt, Bolt czy Jokr, a także sieć Glovo, która nie tylko weszła na rynek q-commerce, ale również planuje umożliwić klientom realizację zamówień produktów alkoholowych.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *