Glovo wchodzi w Q-commerce

Ten post dostępny jest także w języku: English

Glovo, aplikacja mobilna specjalizująca się w dostawach na życzenie, wkracza w nowy segment działalności. W ramach Q-commerce chce dostarczać zamówione produkty w ciągu maksymalnie 30 minut na obszarze miejskim.

W połowie listopada Glovo ogłosiło wejście w segment Q-commerce. Pierwszym krajem, w którym wdrażany będzie system będzie rodzimy rynek hiszpański (Glovo przeznaczy na ten cel 20 mln euro). W ciągu 12 miesięcy spółka chce poszerzyć nową funkcjonalność na resztę europejskich krajów oraz Afrykę. W ramach Q-commerce mają być dostępne nie tylko artykuły spożywcze i restauracyjne, ale także zabawki, kosmetyki, kwiaty czy ubrania.

Glovo stworzy sieć 100 dark stores

Strategia Q-commerce wdrażana przez Glovo opiera się na budowie sieci tzw. dark store, czyli magazynów dedykowanych obsłudze zamówień internetowych. W ciągu 2021 r. Glovo chce stworzyć około 100 dark starów. Oznacza to, że kurierzy Glovo nie będą dokonywać zakupów produktów w sklepach, ale będą odbierać je bezpośrednio z magazynów. Ma to znacznie przyśpieszyć cały proces i umożliwić dostawy w zadeklarowanym czasie 30 minut. Glovo podpisuje już umowy w tym zakresie, zarówno z producentami takimi jak Nestle czy L’Oreal, jak i sieciami supermarketów. W Polsce są to m.in. Empik, Biedronka czy Auchan.

Zapotrzebowanie na szybkie dostawy wzrosło dzięki pandemii COVID-19. W opinii Daniela Alonso Moreno, który od listopada pełni funkcję dyrektora działu Q-commerce w Glovo, klienci nie chcą już czekać 24 czy też 48 godzin na zamówione produkty. Oczekują czasu dostawy mierzonego w minutach, nie w godzinach czy dniach. Właśnie na te potrzeby chce odpowiedzieć Glovo, które ma ambicję zostać platformą numer 1 w lokalnych dostawach na życzenie. 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *