Green Factory przetestuje sałatkowe maszyny vendingowe

sałatka

Ten post dostępny jest także w języku: English

Green Factory wprowadzi do Polski roboty sałatkowe pod marką Fit&Easy. Klient będzie mógł sam zdecydować z jakich produktów będzie składał się jego posiłek.

Pierwszy tego typu projekt w Polsce

Nowe rozwiązanie, opracowane przez firmę technologiczną Chowbotics oraz wdrożone w Polsce przez Green Factory to specjalistyczny robot do przygotowywania sałatek, który oferuje zarówno gotowe opcje oraz niestandardowe propozycje według uznania klienta. Proces przygotowania sałatki będzie w pełni zautomatyzowany. W robocie znajdą się 22 pojemniki, które będą wypełnione świeżymi produktami, z których każdy konsument będzie mógł wybrać interesujące go produkty. Samo przygotowanie posiłku zajmuje tylko około 90 sekund. Klienci mają również możliwość obserwowania tej operacji przez szybę automatu. Pełne wyposażenie maszyny vendingowej pozwala na przygotowanie około 60 rodzajów sałatek.

Jak przyznaje właściciel Green Factory, obecny pomysł na wdrożenie automatów vendingowych to projekt pilotażowy, który ma na celu sprawdzić czy polscy konsumenci są otwarci na to nowoczesne rozwiązanie. W fazie testowej, firma chce sprawdzić różne lokalizacje. Automaty zostaną umieszczone m.in. w biurowcach, centrach handlowych, a także budynkach użyteczności publicznej czy stacjach benzynowych. Możliwe jest również lokalizacja w wielkopowierzchniowych sklepach spożywczych lub sklepach typu convenience. Projekt pilotażowy (który ma potrwać od trzech do sześciu miesięcy) ma pozwolić na zbadanie, gdzie jest największe zapotrzebowanie na takie urządzenia oraz przy okazji poznać preferencje kulinarne potencjalnych klientów.

Z naciskiem na higienę

Równocześnie podczas procesu przygotowania sałatek oraz dostarczania produktów do automatu firma Green Factory zagwarantuje pełną higienę i bezpieczeństwo produktów. Wszystkie składniki będą przygotowywane w specjalnie dedykowanej kuchni. W przypadku procesu transportu i wymiany produktów, wszystkie pojemniki będą przechowywane z pełnym zachowaniem ciągu chłodniczego oraz brakiem kontaktu operatora urządzenia z żywnością. Maszyna vendingowa będzie wyposażona również w systemy bezpieczeństwa, które w przypadku niespodziewanych awarii (np. w przerwie w dostawie prądu na dłużej niż 15 min), uchronią klienta przed zakupem nieświeżej żywności.

Jak podkreśla Green Factory, produkty w robocie sałatkowym będą systematycznie wymieniane. Maksymalny czas spędzenia jednego produktu w automacie to dwa dni. Dodatkowo kontrole nad jakością produktów będzie sprawował robot, który w przypadku złego stanu przydatności określonego składnika, wyłączy do niego dostęp.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *