Ikea: akcja Oddaj i Zyskaj w ramach Black Friday

Ikea: akcja Oddaj i Zyskaj w ramach Black Friday

Ten post dostępny jest także w języku: English

Ikea rusza z nową akcją „Oddaj i Zyskaj” promującą zrównoważony tryb życia, która startuje już od 22 listopada. Klienci będą mogli wymienić swoje stare meble Ikea na kartę refundacyjną, która z kolei pozwoli na zakup nowych produktów.

Nowa akcja Ikea skierowana jest do klientów indywidualnych, którzy chcą dać drugie życie meblom Ikea. Klienci, którzy mają w domu meble Ikea, których już nie potrzebują mogą dostarczyć je do sklepu, aby mogły one zostać wystawione na sprzedaż w dziale Circular Hub.

Oddaj i Zyskaj

Aby wziąć udział w akcji, klienci muszą wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, w którym krótko opiszą, dlaczego chcą odsprzedaż mebel. Formularz będzie dostępny na stronie internetowej Ikea od 22 listopada. Dopiero po otrzymaniu propozycji kwoty klienci mogą dostarczyć meble do sklepu wraz z proponowaną wyceną. W sklepie pracownik Działu Zwrotów oceni faktyczny stan mebla i potwierdzi pierwotnie uzyskaną wycenę. Następnie klienci otrzymają kartę refundacyjną Ikea w wysokości ostatecznie uzgodnionej kwoty zwrotu, która będzie wynosić 30% lub 50% wartości oryginalnej ceny produktu. Karta będzie bezterminowa, a klienci będą mogli skorzystać z niej podczas następnych zakupów w Ikea w sklepie stacjonarnym lub internetowym.

Co ważne, klienci chcący oddać swoje nieużywane meble Ikea nie potrzebują dowodu ich zakupu, czyli paragonu lub faktury.

Jakie meble można odsprzedać?

Na stronie internetowej Ikea dostępny jest wykaz produktów, które mogą zostać odsprzedane do sklepu. Są to przede wszystkim komody, regały, stoły, stoliki kawowe, szafki RTV, krzesła (również biurowe) oraz szafki nocne. W ramach akcji odsprzedaży klienci mogą oddawać meble kupione nie dawniej niż pięć lat temu. Za oddane meble, które nie noszą śladów użytkowania i wyglądają jak nowe, Ikea oferuje 50% wartości oryginalnej ceny. W przypadku mebli, na których pojawiają się ślady użytkowania, klienci otrzymają kartę refundacyjną o wartości 30% oryginalnej ceny produktu. Jeśli Ikea nie zdecyduje się na przyjęcie danego mebla, klient nie może zostawić go na terenie sklepu.

Zobacz również