InPost: Ekspansja w Wielkiej Brytanii

paczkomat inpost

Ten post dostępny jest także w języku: English

Spółka InPost w Wielkiej Brytanii rozpoczęła współpracę z przewoźnikiem kolejowym South Western Railway. W ramach kontraktu, 40 nowych paczkomatów InPost zostanie rozmieszczonych na 14 stacjach w regionie Wielkiego Londynu. W planach są również instalacje paczkomatów na stacjach podmiejskich.

Kolejne działania InPost na rynku brytyjskim

Według InPostu, na obszarze Wielkiego Londynu koleje miejskie są bardzo ważnym środkiem transportu do szkoły i pracy. Stąd też decyzja o zainstalowaniu paczkomatów na kilkunastu stacjach South Western Railway. Spółka planuje umieścić paczkomaty również na stacjach podmiejskich. Obserwacja rynku polskiego pokazuje bowiem, że popularność paczkomatów spółki w dużych miastach i mniejszych miejscowościach jest niemal taka sama.

To kolejne działania InPost na rynku brytyjskim. Przypomnijmy, że w maju spółka rozmieściła 24 paczkomaty przy sklepach Lidl w Wielkiej Brytanii. W paczkomatach polskiej spółki możliwy jest odbiór zakupów z takich sklepów internetowych jak Boohoo, Holland & Barrett czy też JD Grup. Paczkomaty InPost mieszczą się również przy sklepach sieci Morrisons oraz na stacjach beznynowych BP i Esso.

Rośnie liczba paczkomatów i usług

W Polsce InPost posiada ponad 6 tys. paczkomatów. Według badania, na które powołuje się firma, jej paczkomaty są najczęściej wybierają formą dostawy ze sklepów internetowych – wybiera ją aż 80% kupujących. Paczkomaty są także drugą najczęściej wybieraną formą wysyłania towarów, zaraz po Poczcie Polskiej. Około 4 mln użytkowników posiada aplikację InPost, umożliwiającą zdalne otwieranie paczkomatów (kilkaset tysięcy zdalnych otwarć dziennie). Spółka planuje niedługo wprowadzić funkcjonalność umożliwiającą nadawanie paczek przy pomocy aplikacji.

Do ostatnich innowacji wprowadzonych przez InPost należy usługa „Paczka w weekend”. Start tej usługi został przyśpieszony po wzroście popularności zakupów online w związku z pandemią koronawirusa. Usługa umożliwia dostawy do paczkomatów także w soboty i niedziele, o ile złożenie zlecenia nastąpi w sobotę do godz. 13. Nową usługą jest również „Podaj dalej” dla klientów biznesowych. Oferuje ona korzystne warunki cenowe dla przesyłek paczkomatowych, które zostały fizycznie nadane i odebrane w tej samej maszynie. Usługa jest skierowana zwłaszcza do małego e-commerce, który działa lokalnie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *