InPost udostepnia paczkomaty dla OLX w ramach 5-letniej umowy o partnerstwie strategicznym

InPost udostepnia paczkomaty dla OLX

Ten post dostępny jest także w języku: English

InPost i OLX nawiązały strategiczną współpracę w zakresie logistyki przesyłek dla użytkowników serwisu OLX. Umowa została podpisana na okres pięciu lat.

InPost osiągnął kolejną kluczowe partnerstwo. „Współpracujemy praktycznie ze wszystkimi platformami sprzedaży internetowej w Polsce. Ponieważ dostawy do naszych paczkomatów są najczęściej wybieranym rodzajem dostawy przez klientów e-commerce w Polsce, spodziewamy się, że już w pierwszym roku partnerstwa do paczkomatów InPost trafią znaczące wolumeny. W ubiegłym roku zakończyliśmy potężny program inwestycyjny i posiadamy ponad 16 tys. paczkomatów, nasza infrastruktura jest doskonale przygotowana do obsługi dodatkowego ruchu. Wciąż jednak mamy miejsce na kolejne strategiczne sojusze i porozumienia” – powiedział w komunikacie Rafał Brzoska, Prezes InPost.

Z kolei dyrektor generalny OLX Michał Malewski dodał, że usługa przesyłek OLX zyskuje na popularności i opcja ta jest już dostępna w ponad połowie, czyli prawie 13 milionach ogłoszeń obecnych na platformie. InPost posiada sieć ponad 19 000 paczkomatów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Włoszech oraz świadczy usługi kurierskie i realizacyjne dla ponad 40.000 sprzedawców e-commerce w Polsce.

Prężnie rozwijający się segment e-commerce, zwłaszcza w dobie pandemii wirusa Covid-19, niesie za sobą szereg niewątpliwych korzyści. Wciąż jednak kamyczkiem do kożucha pozostają opakowania – tylko w ubiegłym roku w Polsce wysłano ponad 640 mln paczek, a w tym roku będzie ich jeszcze więcej. Jak wynika z raportu PMR, w 2020 r., napędzany pandemią, rynek e-commerce w Polsce wzrósł o rekordowe 45% i osiągnął około 15% udziału w sprzedaży detalicznej w kraju. Prognozujemy, że już w 2023 r. e-commerce będzie odpowiadał za ponad 20% sprzedaży detalicznej.

Przy obecnym wzroście rynku e-commerce kierunek jest tylko jeden – logistyka musi być nowoczesna, efektywna i jeszcze bardziej ekologiczna. Dlatego InPost wprowadził pierwszy w Polsce system obiegu opakowań wtórnych w e-commerce. Opakowania są dopasowane wielkością do wysyłanego produktu, tak aby nie przenosiły powietrza.  Po odebraniu paczki wystarczy oddać ją do najbliższego paczkomatu, a po dokładnym oczyszczeniu wróci ona do obiegu. Jak wynika z badania Gemius, chociaż 55% ankietowanych Polaków wybiera dostawę kurierem do domu lub pracy, wciąż największą popularnością cieszy się dostawa do maszyny paczkowej. Tę opcję wybiera aż 61% badanych.

Podobne wpisy