InPost uruchomił paczkomat nr 9 000

paczka nadanie komputer

Ten post dostępny jest także w języku: English

We wsi Wysocko Małe koło Kalisza InPost uruchomił właśnie swój paczkomat numer 9 000. Spółka podkreśla, że budując swoją sieć, umieszcza paczkomaty zarówno w dużych i średnich miastach, jak i w małych miejscowościach i na wsiach.

Paczkomaty InPost są obecnie dostępne w 16 miastach wojewódzkich. Są zainstalowane także w 23 miastach do 200 tys. mieszkańców, 46 miastach do 100 tys. mieszkańców, 138 miastach do 50 tys. mieszkańców, a także w blisko 730 miejscowościach do 20 tys. mieszkańców i w pond 1,8 tys. wsi. – Likwidujemy zapóźnienie technologiczne mniejszych miejscowości i dajemy im dostęp do usług na takim samym poziomie, do jakiego przywykli mieszkańcy największych polskich metropolii – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Paczkomaty InPost także w… urzędach

Paczkomaty InPost dostępne są obecnie przy sklepach Dino, Lidl i Kaufland. Firma podpisała umowę na instalację 880 nowych paczkomatów przy sklepach Delikatesów Centrum. Będzie również instalować lodówkomaty na potrzeby dostaw produktów wymagających przechowywania w warunkach chłodniczych zamówionych online w Auchan Direct.

W 2020 r. spółka uruchomiła również Paczkomaty Urząd 24 w Krakowie, Gorzowie Wielkopolskim, Nowym Targu, Wołominie i Koszalinie. Umożliwiają one załatwienie spraw urzędowych bez wchodzenia do budynku i kontaktu z urzędnikiem. InPost prowadzi rozmowy na temat kolejnych instalacji w kilkudziesięcioma miastami.

Jak podaje InPost, liczba paczkomatów spółki jest dwukrotnie wyższa niż liczba placówek własnych Poczty Polskiej. Dodatkowo, lokalizacje uruchomione w 2019 r. pozycjonują spółkę w top 3 najbardziej aktywnych podmiotów e-commerce na rynku logistyki magazynowej, w gronie z Amazon i Zalando.

Zobacz również

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.