Jerzy Lubianiec opuszcza LPP

ubrania wieszaki

Ten post dostępny jest także w języku: English

Jerzy Lubianiec, Prezes Rady Nadzorczej LPP i jeden ze współzałożycieli spółki, złożył 30 grudnia rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Rezygnacja weszła w życie z dniem wpłynięcia oświadczenia. Przyczyny rezygnacji nie zostały wskazane. W chwili obecnej na stanowisku Prezesa Rady Nadzorczej LPP jest wakat, przy czym skład ilościowy tego organu pozostaje w zgodzie z wymogami odpowiednich przepisów i postanowień aktów wewnętrznych LPP.

Jerzy Lubianiec był jednym z założycieli LPP. W 1991 r. wraz z Markiem Piechockim założył przedsiębiorstwo Mistral, które w 1995 r. zostało przekształcone w spółkę LPP. W latach 1995-2000 pełnił funkcję prezesa zarządu LPP SA.

LPP chce kontynuować rozwój

Pomimo pandemii, spółka chce kontynuować rozwój sieci sklepów stacjonarnych, na nowych rynkach i w mniejszych miejscowościach. Chodzi zwłaszcza o brandy Sinsay, Cropp i House. Sklepy mają powstawać przy ulicach bądź w retail parkach. Kanał tradycyjny odpowiada za 70-80% przychodów spółki.

Capex na rozwój na rok 2021/2022 (trwający do końca stycznia) wyniesie 1,1 mld zł, z czego ok. 840 mln zł zostanie przeznaczone na same sklepy.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.