Justyna Iwanek, Boco Wear dla PMR: Podczas lockdownu sprzedaż wzrosła o 30%

Justyna iwanek boco wear

Ten post dostępny jest także w języku: English

W obliczu restrykcji wywołanych epidemią COVID-19 segment odzieży sportowej stanął przed wyzwaniem dostosowania oferty produktowej do nowych potrzeb konsumentów. O tym jak sobie poradziła w tych trudnych czasach firma Boco Wear, sklep internetowy z odzieżą sportową premium, opowiada PMR jej prezes, Justyna Iwanek.

Wiosną  2020 r. branża mody sportowej stanęła przed wyzwaniami, jakie wywołały restrykcje spowodowane epidemią koronawirusa,  m. in. kilkutygodniowe zamknięcie siłowni oraz czasowe ograniczenia aktywności sportowej na powietrzu i musiała dostosować działalność firmy do nowych realiów.

Podczas lockdownu zdecydowanie musieliśmy zmienić plan marketingowy na nadchodzące miesiące. Musieliśmy przenieść się na nowy dotychczas dla nas temat, czyli głównie ćwiczeń w domu –  podkreśla prezes firmy, Justyna Iwanek. Boco Wear m.in. z pomocą ambasadorek organizowała treningi online dla obserwatorów marki w mediach społecznościowych. – Cała wiosenna i letnia kampania marketingowa przeniosła się właśnie na tzw. „home office” – dodaje prezes Boco.

Dwucyfrowy wzrost sprzedaży e-commerce w Boco Wear

Jak większość sklepów internetowych w sektorze modowym, Boco w  pierwszej połowie roku odnotowało wysoki wzrost sprzedaży. W trakcie lockdownu sprzedaż marki w sklepie internetowym wzrosła o blisko 30%. Podobny wzrost – na poziomie nieco ponad 30% r/r PMR prognozuje dla kanału e-commerce w całym rynku modowym w 2020 r.

Klientki szukają wygodnej i funkcjonalnej odzieży sportowej

Jak w każdym segmencie mody, również w przypadku odzieży sportowej, trendy cały czas się zmieniają. Klientki coraz świadomiej podchodzą do zakupów, szukają coraz bardziej zaawansowanych technologii. Obecnie poszukują nie tylko funkcjonalnych, ale również dobrze się prezentujących ubrań. Boco Wear odpowiadając na potrzeby klientów, taką odzież produkuje.

Marka specjalizuje się w odzieży bezszwowej i kompresyjnej, która świetnie modeluje sylwetkę. – Klienci również coraz chętniej sięgają po rodzime marki. Zauważyliśmy podczas lockdownu wzrost ruchu „wspieraj polskie marki”. Świadczy to o tym, że konsumenci są gotowi zapłacić więcej za jakość ale i także za pochodzenie produktu – dodaje Justyna Iwanek.

Internet kluczowym kanałem sprzedaży i reklamy dla Boco Wear

Głównie odzież marki Boco Wear można kupić w internecie,  oprócz oficjalnego sklepu internetowego marki, można kupić w kilku innych sklepach internetowych, jak również na platformach handlowych – Domodi oraz Amazon. Firma nie planuje otwierać stacjonarnego sklepu. Jak podkreśla Krzysztof Iwanek, zwłaszcza w obecnym czasie sprzedaż internetowa jest kluczowa dla konsumentów. – Będziemy na pewno docelowo rozszerzać działalność na tej płaszczyźnie – dodaje.

Od początku istnienia marka Boco Wear stawia na tzw „influencermarketing”, produkty marki doceniły m.in. Maffashion czy Red Lipstick Monster. Jak uważa prezes Bocowear, współpraca z influencerami i blogarami  jest obecnie jedną z najczęstszych i bardziej skutecznych strategii sprzedażowych. – W bardzo krótkim czasie, zasięg i świadomość marki mogą być skutecznie rozszerzone o potencjalnych klientów – kończy Iwanek.

dziewczyny w strojach sportowych

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *