Już 100 sklepów sieci Dino z panelami słonecznymi na dachach

panele słoneczne

Ten post dostępny jest także w języku: English

Dino Polska zainstalowało panele fotowoltaiczne już na 100 dachach marketów w całej Polsce. Do 2021 roku liczba ma wzrosnąć do 400 marketów.

Dino Polska zaczęło realizować politykę ukierunkowaną na ograniczanie wpływu na środowisko naturalne z realnymi oszczędnościami. Przyczyni się między innymi do redukcji szkodliwych substancji trafiających do atmosfery. Pierwszym etapem jest zainstalowanie paneli fotowoltaicznych na dachach 400 marketów Dino w Polsce. W 2021 roku moc paneli będzie sięgać nawet do 14 megawatów (MW), co daje w przeliczeniu rocznym generowanie około 14 GWh energii elektrycznej płynącej ze słońca. W ciągu 2 miesięcy udało się zrealizować 25% projektu, a moc paneli, które zostały już zainstalowane to ok. 3,5 MW.

Wprowadzenie oświetlenia LED

Sieć w ramach działania na rzecz środowiska w 2019 roku ukończyła proces wymiany tradycyjnego oświetlenia na oświetlenie LED zarówno w salach sprzedaży, jak i na parkingach. Nowopowstałe markety są już wyposażane w energooszczędne oświetlenie.

Dynamiczny rozwój Dino Polska

Dino jest jedną z najbardziej rozwijających się sieci na rynku handlu detalicznego w Polsce. W czerwcu 2020 r. liczba sklepów na terenie Polski wynosiła 1302. Sieć logistyczna Grupy Dino oparta jest na pięciu centrach dystrybucyjnych, a z końcem przyszłego roku planowane jest otwarcie kolejnego centrum- w Sierpcu.

Wyniki finansowe za I kwartał 2020 r. okazały się kolejnym pozytywnym akcentem. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2,22 mld zł, wobec 1,56 mld w ubiegłym roku, co stanowi wzrost o 42,3% rok do roku. Na wzrost przychodów miał wpływ wybuch pandemii COVID-19.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.