Kaufland konkurentem dla sklepów DIY?

Ten post dostępny jest także w języku: English

Z końcem lutego Kaufland wprowadził produkty ogrodnicze pod marką własną Countryside. W ofercie marki znajdują się m.in.: meble ogrodowe, narzędzia, akcesoria do grillowania oraz produkty do pielęgnacji roślin. Jest to kolejna sieć supermarketów, która do swojej oferty wprowadza produkty dla domu i ogrodu.

Według szacunków PMR udział spożywczych sklepów wielkopowierzchniowych w detalicznym rynku asortymentu DIY w Polsce wynosi obecnie prawie 5%, a jego udział będzie spadał w najbliższych latach. Z kolei sklepy z asortymentem DIY (zarówno sieci, jak i sklepy niezależne) odpowiadają za blisko 3/4 detalicznego rynku artykułów do przeprowadzania prac remontowych, wykończeniowych, budowlanych oraz dekoracyjnych.

Wśród największych zagrożeń dla produktów DIY w segmencie sklepów spożywczych można wymienić m. in. brak wyspecjalizowanej obsługi, pojawianie się sklepów DIY w tych samych centrach handlowych, w których istnieją już hipermarkety. A także ograniczoną ofertę, pojawiającą się często jedynie sezonowo, czy otwieranie sklepów o mniejszej powierzchni handlowej, w których nie ma miejsca na tego typu asortyment.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *