KFC wprowadza autonomiczne foodtrucki 5G

food-truck-hamburger

Ten post dostępny jest także w języku: English

Branża restauracyjna znacznie ucierpiała w skutek pandemii, ponosząc duże straty przez utratę klientów podczas lockdown’u. Powstają jednak nowe rozwiązania, które mają zapewnić zarówno zyski dla firm, jak i bezpieczeństwo dla kupujących. KFC w Chinach staje na wysokości zadania uruchamiając nową technologię, która może to ułatwić – autonomiczne foodtrucki 5G.

Nowe foodtrucki KFC są sterowane za pomocą sieci 5G, dzięki czemu klienci będą mieli możliwość skorzystania z oferty restauracji kiedy tylko będą mieli na to ochotę. Aby dokonać zamówienia, wystarczy posłużyć się ekranem dotykowym, następnie zapłacić za pośrednictwem kodu QR. Po zatwierdzeniu transakcji, w pojeździe otwierają się drzwiczki, z których można odebrać zamówienie – wszystko bez pośrednictwa sprzedawcy.  

Usługa jest obecnie dostępna tylko w Chinach, jednak jeśli „restauracje na kółkach” spotkają się z pozytywnym odbiorem klientów, sieć zdecyduje się na rozmieszczenie foodtrucków na całym świecie. Korzystanie z takiej technologii rozważa również sieć restauracji Pizza Hut.

Na razie nie jest pewne, czy usługa pojawi się również w Polsce – jednak z postępem pandemii koronawirusa, jest możliwe że takie rozwiązania będą nieuniknione. 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.