Klub Rossmann liderem wśród aplikacji mobilnych drogerii

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zdecydowanie najpopularniejszą aplikacją wśród drogerii kosmetycznych jest ta sieci Rossmann – aż 94% badanych posiada ją na telefonie. Aplikacje innych sieci są już zdecydowanie mniej popularne.

Według badania zrealizowanego przez PMR w grudniu 2019 r. na celowej grupie Polaków, którzy w ciągu 30 dni poprzedzających badanie dokonali zakupu kosmetyków, Rossmann jest najpopularniejszą aplikacją marek lub sklepów kosmetycznych wśród Polaków.

Wśród badanych, którzy mają zainstalowane na swoim telefonie aplikacje kosmetyczne aż 94% deklaruje posiadanie aplikacji sieci Rossmann. Z aplikacji częściej korzystają kobiety i osoby w wieku 55+ oraz te z wyższym wykształceniem.

Aplikacje innych sieci są już zdecydowanie mniej popularne

Sieć jest bezkonkurencyjna swojej kategorii w zakresie popularności wśród konsumentów. Kolejną najchętniej instalowaną aplikacją jest ta sieci Hebe, którą posiada na swoim telefonie 15% respondentów. Z kolei z aplikacji mobilnych Sephory, Douglasa, czy Drogerii korzysta poniżej 15% respondentów.

Rossmann umacnia swoją pozycję wśród aplikacji mobilnych sieci kosmetycznych

Aplikacja sieci Rossmann zanotowała znaczący wzrost w stosunku do wcześniejszej edycji badania przeprowadzonego w styczniu 2019 r. Wtedy aplikację sieci na swoim telefonie miało zainstalowaną o 6 p.p. mniej respondentów.

Należy również nadmienić, że Rossmann stosunkowo od niedawna posiada aplikację mobilną. Sieć w kwietniu 2017 r. wprowadziła program lojalnościowy „Klub Rossmann”, w którym za pomocą aplikacji mobilnej uczestnicy zbierają punkty za zakupy wymienne na kupony rabatowe. Ponadto program pozwala na uczestnictwo w akcjach promocyjnych, a także zapewnia dopasowaną ofertę oraz porady i inspiracje.

Aplikacja od razu stała się sukcesem, po blisko sześciu miesiącach obecności na rynku aplikację lojalnościową Rossmanna pobrało ponad 4 mln osób.

Badanie zostało przeprowadzone na potrzeby raportu PMR: Handel detaliczny artykułami kosmetycznymi w Polsce 2020.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *