Kolejna sieć otwiera autonomiczne sklepy na Polskim rynku

Ten post dostępny jest także w języku: English

Zinu Shop, nowa krakowska sieć sklepów automatycznych, uruchomiła swoją trzecią placówkę w mieście. Sklepy działają 24/7 przez cały rok, oferując około 350 różnych produktów. Podobne koncepty były wcześniej testowane przez Ruch i Carrefour, a Żabka planuje obecnie do 40 takich placówek.

Pierwsze dwa lokale Zinu Shop ruszyły w marcu i maju br. przy Alei Pokoju w Krakowie, natomiast trzeci lokal pojawił się niedawno przy ulicy Bolesława Orlińskiego. Urządzenie oferuje około 350 różnych produktów, przy czym w zależności od lokalizacji, sklepy mogą zawierać inny asortyment i oprócz artykułów spożywczych oferować np. kosmetyki czy chemię gospodarczą. Łączna pojemność urządzeń może sięgać nawet 3 tys. pozycji. Testy projektu są na końcowym etapie, a firma koncentruje się na pozyskaniu finansowania, które pozwoliłoby na ekspansję również poza województwo małopolskie.

Warto przypomnieć, że podobne rozwiązanie wprowadził wcześniej Ruch – firma uruchomiła swój pierwszy kiosk samoobsługowy w Warszawie w 2020 roku. Oferta jest skromniejsza i obejmuje 175 pozycji spożywczych i niespożywczych, ale zawiera gorącą kawę i herbatę.

Ruch

Ekspansja formatu samoobsługowego 24/7 na polskim rynku obejmuje również innowacyjne placówki Carrefoura i Żabki. W latach 2019-2020 Carrefour Express uruchomił w Warszawie dwa lokale samoobsługowe, które składają się z kilku automatów vendingowych o łącznej ofercie ok. 130 pozycji.

carrefour

Żabka – największa sieć sklepów convenience w Polsce, 15 czerwca ogłosiła otwarcie pierwszego autonomicznego sklepu bezkasowego o nazwie „Zappka Store” w Poznaniu, natomiast plan na najbliższą przyszłość zakłada uruchomienie około 40 takich jednostek.

zabka nano

 

Wartość sprzedaży artykułów spożywczych wraz z prognozami i rankingami największych graczy w poszczególnych kanałach dystrybucji zawiera najnowszy raport PMR: „Rynek handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce 2021. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2021-2026„.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *